לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

פעילויות ODT

אנו שומעים הרבה מאוד על פעילויות ODT; לפעמים אלו הן סדנאות לילדים ובני נוער המשלבות פעילויות מסוג זה, לפעמים אלו הן קייטנות או ימי גיבוש ואפילו ישנן פעילויות ODT אשר פונות דווקא לקהלים מבוגרים. אך מהן בדיוק פעילויות ODT, מה אנו יכולים להשיג בעזרתן ומדוע הן כל כך חשובות.

פעילויות ODT הן פעילויות המתקיימות מחוץ לכיתות הלימוד – Outdoors Training,  פעילויות אלו מציגות אלטרנטיבה לשיטת הלימוד הרגילה בה התהליך החינוכי נובע מתוך החוויה של הפעילויות. ראוי לציין כי אלו הן פעילויות בעלות אופי חברתי.  פעילויות אלו לא באו להחליף את הלימוד העיוני, אלא לחזק אותו ולגעת בפינות שלימוד עיוני מתקשה לגעת בהן ולא נותן להן את תשומת הלב הנכונה.

>> מה זה ODT?

אסביר באמצעות דוגמה: נניח ונרצה ללמד את הילדים על החשיבות של שיתוף הפעולה. נוכל ללמד אותם בצורה עיונית ולהסביר להם כמה שזה חשוב. אך פעילויות ODT לעומת זאת שמות את הדגש על לימוד באמצעות חוויה. במקום לשעמם את הילדים בדיבורים על שיתוף פעולה, דיבורים מהסוג שנכנס באוזן אחת ויוצא מהשנייה, נלמד את הילדים את חשיבות שיתוף הפעולה באמצעות הפעלות אשר יגרמו לילדים להבין לבד את החשיבות של שיתוף הפעולה ואת האפשרות להגיע רחוק יותר בעזרתה.

במהלך ההפעלות המהנות, הילדים יבינו שכאשר הם משתפים פעולה יחדיו הם מצליחים יותר טוב במשחק. בצורה זו פעילויות ODT מצליחות להטמיע תכונות וערכים לתת חינוכיים בקרב הילדים.

מה ניתן להשיג באמצעות פעילויות ODT

לפעילויות ODT ישנו אפקט כפול על הילדים, לצד התועלות החינוכיות, אנו מפיקים תועלות נוספות אך ורק מעצם קיומן. פעילויות ODT  מאפשרות לתת לילדים הפוגה מרעננת מהלחץ בכיתות. הן מאפשרות לילדים לפרוק לחצים, להיות מעורבים בפעילויות חברתיות ולשנות את האווירה. בסופו של דבר אלו הם הדברים אשר מגבירים את המוטיבציה של התלמידים ומאפשרים להם לחזור רעננים לכיתות. המחקרים מראים כי פעילויות אלו גם מחזקות את הביטחון העצמי של הילדים.

על מנת להשיג את מיטב התוצאות מפעילויות ODT חשוב לא רק לתכנן אותן היטב, אלא גם חשוב להוציא אותן לפועל בצורה הנכונה, עם צוות מדרכים מנוסה ומיומן. יש לדעת כיצד לכוון את הילדים, לעודד את הילדים ולאפשר להם להשתלב בפעילויות ODT המתאימות לרמתם. יש להציב רף מעט גבוה על מנת ליצור אתגר,אך לא גבוה מידי על מנת לא ליצור תסכול.

סדנאות המשלבות פעילויות ODT הן דבר מאוד מקובל בימינו, למשל חברת שרביט המתמחה בהדרכות לילדים ובני נוער מרבה להשתמש בפעילויות ODT לצורך ימי גיבוש, פעילויות תל“ן ופרויקטים חינוכיים שונים. בחברת שרביט מרבים להשתמש בשיטה חינוכית זה בסדנאות המנהיגות המפורסמות שלהם, סדנאות אשר מטמיעות בהצלחה תכונות מנהיגות אצל הילדים.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!