תפריט צרו קשר התקשר
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

מה זה ODT?

הרבה מאוד סדנאות חינוכיות המיועדות לילדים, בני נוער ואפילו מבוגרים מתקיימות במתכונת ODT. מה פירוש המושג ODT, למה זה חשוב, מה עושים בסדנאות ODT ומה ניתן להשיג מהן? על זאת נשתדל לענות במאמר זה.

למעשה ODT הוא ראשי תיבות של OUT DOOR TRAINING, כלומר אימון המתקיים בשטח ולא בכיתות הלימוד. אין הכוונה לאימון למטרות כושר גופני אלא פעילויות חינוכיות ערכיות. סדנאות שונות עושות שימוש בשיטה זו והיא מתאימה לטיפול בבעיות שונות או להטמעת מסרים חינוכיים בתחומים שונים. פעילויות ODT יכולות להתקיים בפארקים הציבוריים, בחוף הים או בכל מקום אחר אשר מספק את המרחבים והסביבה המתאימה לאופי הפעילות.

>> סדנאות ODT לנוער

אבל למה בעצם צריך לצאת מכיתות הלימוד?

הלימודים העיוניים חשובים אבל הם אינם מספיקים. ערכים חינוכיים אמתיים ולא ידע תאורטי הם דברים שקשה להנחיל לתלמידים באמצעות לימודים עיוניים. סדנאות ODT מאפשרות לימוד באמצעות חוויה והן משיגות תוצאות מעולות בתחומים שונים בהם מיישמים אותן. מעבר לזאת ניתן להגיד שעצם היציאה מהסביבה המוכרת לנו והיציאה לסביבה לא מוכרת היא מטאפורית ליציאה מאזור הנוחות שלנו. הסביבה והפעילויות שמתקיימות בה מציבות לנו אתגרים חדשים, שוברת את השגרה ומאפשרת לנו היכרות עם דברים חדשים. בואו נסביר באמצעות דוגמה – נניח וחברה רוצה לקיים סדנת ODT לשיפור שיתוף הפעולה בין העובדים. אם עורכים את הפעילות במשרדי החברה העובדים בעצם נשארים באותה סביבה שגרתית, באותה היררכיה ארגונית ועם אותם דפוסי המחשבה שאותם אנו רוצים לשנות. אך כאשר העובדים משתתפים בסדנת ODT הם יוצאים מאותה סביבה מוכרת, יוצאים מאזור הנוחות שלהם, מנתקים מהמתחים הפנים ארגוניים ונפתחים לדברים חדשים כמו דף חלק.

בסדנאות ODT מתקיימות הפעלות ומשימות קבוצתיות שונות בעזרתן מעבירים את המסרים החינוכיים. אם למשל רוצים לערוך יום גיבוש לעובדים אז הפעילויות בסדנה יהיו מסוג ההפעלות אשר דורשות עבודת צוות, שיתוף פעולה וחשיבה מחוץ לקופסה על מנת להתמודד בהצלחה עם האתגר של ההפעלות. כמובן שההפעלות מותאמות לשכבת הגיל המשתתפת.

יישומים של סדנאות ODT

סדנאות במתכונת ODT יכולות להתאים ליישומים שונים. למשל ישנן סדנאות המיועדות לשיפור הביטחון העצמי וההעצמה אישית, סדנאות המיועדות להעניק למשתתפים כישורי מנהיגות, סדנאות המיועדות לשפר את היכולות החברתית של אלו הסובלים מבעיות בתחום ועוד.

סדנאות המתקיימות במתכונת ODT יכולות להתאים לכל אחד. רק צריך להתאים את התכנים והפעילויות לקהל היעד, הן מבחינת המטרות שרוצים להשיג אך גם בהתאמה לשכבת הגיל המשתתפת בסדנה. אך ברמת העיקרון הסדנאות מתאימות לכולם ומשתתפים בהן ילדי בית ספר בכל הגילאים, כמו גם אנשי מערכת החינוך וקבוצות עובדים.


התקשרו עכשיו 03-902-5553

רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!