תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

ODT – Out Door Training

הרבה מאוד סדנאות חינוכיות המיועדות לילדים, בני נוער ואפילו מבוגרים מתקיימות במתכונת ODT. מה פירוש המושג ODT, למה זה חשוב, מה עושים בסדנאות ODT ומה ניתן להשיג מהן? על זאת נשתדל לענות במאמר זה.

בקצרה

  • סדנאות כיף ופעילויות לכל גיל – לילדים ולמבוגרים
  • סדנה מגבשת שמעודדת עבודת צוות
  • מחדדת את היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסא
  • יכולה להתקיים בכל מקום, בשטח פתוח וגם בתוך מרחבים תחת קורת גג (בחורף)
  • עבור בתי ספר – כחלק מתכנית “הכלה”

למעשה ODT הוא ראשי תיבות של OUT DOOR TRAINING, כלומר אימון המתקיים בשטח ולא בכיתות הלימוד. אין הכוונה לאימון למטרות כושר גופני אלא פעילויות חינוכיות ערכיות. סדנאות שונות עושות שימוש בשיטה זו והיא מתאימה להטמעת מסרים חינוכיים בתחומים שונים כגון שיתוף פעולה, מנהיגות ועוד… פעילויות ODT יכולות להתקיים בפארקים הציבוריים, ברחבת בית הספר ובכל מקום פתוח. בימי החורף אפשר לערוך את הסדנאות גם באולם הספורט.

אנחנו עורכים סדנאות ODT לבתי ספר (אפשר כחלק מתכנית “הכלה”) ולקבוצות בכל הגילאים. מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם פרטים נוספים.

רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

 

אבל למה בעצם צריך לצאת מכיתות הלימוד?

הלימודים העיוניים חשובים אבל הם אינם מספיקים. ערכים חינוכיים אמתיים ולא ידע תאורטי הם דברים שקשה להנחיל לתלמידים באמצעות לימודים עיוניים. סדנאות ODT מאפשרות לימוד באמצעות חוויה והן משיגות תוצאות מעולות בתחומים שונים בהם מיישמים אותן. מעבר לזאת ניתן להגיד שעצם היציאה מהסביבה המוכרת לנו והיציאה לסביבה לא מוכרת היא מטאפורית ליציאה מאזור הנוחות שלנו. הסביבה והפעילויות שמתקיימות בה מציבות לנו אתגרים חדשים, שוברת את השגרה ומאפשרת לנו היכרות עם דברים חדשים. בואו נסביר באמצעות דוגמה – נניח וחברה רוצה לקיים סדנת ODT לשיפור שיתוף הפעולה בין העובדים. אם עורכים את הפעילות במשרדי החברה העובדים בעצם נשארים באותה סביבה שגרתית, באותה היררכיה ארגונית ועם אותם דפוסי המחשבה שאותם אנו רוצים לשנות. אך כאשר העובדים משתתפים בסדנת ODT הם יוצאים מאותה סביבה מוכרת, יוצאים מאזור הנוחות שלהם, מנתקים מהמתחים הפנים ארגוניים ונפתחים לדברים חדשים כמו דף חלק.

בסדנאות ODT מתקיימות הפעלות ומשימות קבוצתיות שונות בעזרתן מעבירים את המסרים החינוכיים. אם למשל רוצים לערוך יום גיבוש לעובדים אז הפעילויות בסדנה יהיו מסוג ההפעלות אשר דורשות עבודת צוות, שיתוף פעולה וחשיבה מחוץ לקופסה על מנת להתמודד בהצלחה עם האתגר של ההפעלות. כמובן שההפעלות מותאמות לשכבת הגיל המשתתפת.

> לגלריית תמונות של פעילויות שערכנו

יישומים של סדנאות ODT

odt \ או די טיסדנאות במתכונת ODT יכולות להתאים ליישומים שונים. למשל ישנן סדנאות המיועדות לשיפור הביטחון העצמי וההעצמה אישית, סדנאות המיועדות להעניק למשתתפים כישורי מנהיגות, סדנאות המיועדות לשפר את היכולות החברתית של אלו הסובלים מבעיות בתחום ועוד.

סדנאות המתקיימות במתכונת ODT יכולות להתאים לכל אחד. רק צריך להתאים את התכנים והפעילויות לקהל היעד, הן מבחינת המטרות שרוצים להשיג אך גם בהתאמה לשכבת הגיל המשתתפת בסדנה. אך ברמת העיקרון הסדנאות מתאימות לכולם ומשתתפים בהן ילדי בית ספר בכל הגילאים, כמו גם אנשי מערכת החינוך וקבוצות עובדים.

סדנת מנהיגות -מכונת רוב גולדברג


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!