לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

פעילויות ODT לילדים

סדנאות חינוכיות רבות שמות היום את הדגש על ODT, כלומר סדנאות המשלבות הפעלות חינוכיות המתקיימות במרחבים הפתוחים, מחוץ לכיתות הלימוד. פעילויות ODT לילדים זוכות להצלחה ופופולריות רבה במערכת החינוך. אבל מה הן בעצם התועלות שאנו, או הילדים, מפיקים מפעילות ODT?

ישנם מחקרים המראים כי הילדים מקבלים תמורה רבה מפעילויות ODT. אותן התועלות שאנו מדברים עליהן לא בהכרח קשורות לתכנים המועברים בסדנה, אלו הן תועלות כללות המתקיימות מעצם העובדה כי הפעילות מתקיימת מחוץ לכיתות הלימוד. על פי המחקרים פעילויות ODT לילדים מסייעות בהפחתת סטרס, משפרות את מצב הרוח, מסייעות בריכוז ובגדול הן מגדילות את מעורבות הילדים בתהליך הלימוד. החוויות בפעילות ODT לילדים הן חוויות מהנות, מרגשות ומעררות השראה. זוהי המשמעות האמתית של לימוד באמצעות חוויה.

>> פרטים אודות סדנת ODT לילדים

פעילות ODT – המטרות החינוכיות

שינוי האווירה, הפחתת הלחץ והסביבה הנעימה הם רק הרקע בפעילויות ODT לילדים. אלו הם פרטים המסייעים לתהליך הלמידה, אך הם אינם המטרה העיקרית של פעילויות ODT לילדים. המטרות של פעילויות ה ODT הן לקיים בעזרתן סדנאות חינוכיות עבור הילדים. בעזרת הסדנאות אנו יכולים להטמיע ערכים ודפוסי מחשבה מעצימים בקרב הילדים.

ההצלחה הגדולה של פעילויות ODT לילדים הביאה לשילוב השיטה בתחומים רבים ומתן מענה לבעיות שונות איתם מתמודדים הילדים. כלומר פעילות ODT לילדים יכולה לבוא גם בתור פעילות חינוכית וגם בתור פעילות טיפולית לילדים בעלי צרכים מיוחדים. למשל ניתן להשתמש בפעילויות אלו לצורך פעילות חינוכית כמו סדנאות מנהיגות לילדים, אך גם לצורך שיפור הביטחון העצמי והכישורים החברתיים בקרב ילדים בעלי צרכים מיוחדים הסובלים מבעיות בתחומים אלו.

פעילויות לדוגמה

כאשר מארגנים סדנאות ODT חשוב להתאים את ההפעלות הקבוצתיות לשכבת הגיל כמו גם למטרות החינוכיות של הסדנה. אנשי חינוך שוקדים על בניית התכנית במטרה להשיג פעילויות מהנות אך גם אפקטיביות מבחינת היעדים החינוכיים של הסדנה. אופי המשחקים בסדנה בדרך כלל מחייב את חברי הקבוצה לעבוד יחדיו בשיתוף פעולה ומערב חשיבה מחוץ לקופסה. למשל באחד המשחקים פורשים סדין על הקרקע ועליו עומדים כל חברי הקבוצה. המטרה שעומדת בפני הילדים היא להפוך את הסדין מבלי שאך אחד מהמשתתפים יגע בקרקע. כך הם נאלצים לשתף פעולה ולבנות אסטרטגיה להשגת המטרה. זהו משחק משעשע אך בסופו של דבר הוא מנחיל ערכים של עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה.

לסיכום, פעילויות ODT לילדים הן פעילויות מהנות וכיפיות המאפשרות להעביר מסרים חינוכיים בצורה חווייתית אשר משיגה תוצאות.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!