תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

משחקי גיבוש לילדים

משחקי גיבוש לילדים הם לא רק פעילות בילוי שמעבירה את הזמן. למשחקי הגיבוש ישנו ערך חשוב מאוד עבור הילדים. גיבוש הוא מילה בעלת משמעות רבה, מאחורי המילה גיבוש מסתתרים הכישורים החברתיים של הילדים. כישורים חברתיים הם דבר שצריך לפתח אצל הילדים וניתן לעשות זאת במסגרת פעילות חברתית. כל הילדים אוהבים לשחק ומשחקי גיבוש מנצלים עובדה זו ויוצרים סביבה של הפעלות משחקיות המקרבות בין הילדים ומעניקות להם את ההזדמנות ליצור את הקשרים החברתיים הכל כך חשובים. משחקי גיבוש לילדים הם פעילות אשר נעשית בבתי הספר ומוסדות החינוך השונים, תנועות הנוער ואפילו בבית.

שיתוף פעולה ועבודת צוות

באמצעות משחקי גיבוש לילדים, לא רק שנסייע לילדים ליצור את הקשרים החברתיים ולשפר את מיומנויות התקשורת האישית; בעזרת משחקים נוכל להטמיע בקרב הילדים ערכים חינוכיים חשובים אשר יהפכו להיות כלים לחיים. משחקי גיבוש הם הזדמנות מצוינת להנחיל לילדים ערכים של שיתוף פעולה ועבודת צוות. אין צורך להטיף להם לשיתוף פעולה ועבודת צוות, ניתן לעשות זאת באמצעות לימוד חוויתי – כלומר להעמיד את הילדים במצבים בהם הם בעצמם מבינים ששיתוף הפעולה ועבודת הצוות הם תנאים הכרחיים לצורך הצלחה במשימה של המשחק. מסיבה זו מוקדשת מחשבה רבה לתכנון המשחקים והם כוללים פעולות אשר מחייבות שיתוף פעולה בין השחקנים השונים.

משחקי גיבוש לילדים מסייעים ליצירת יחסי אמון בין הילדים ולשבירת הקרח. הם מתאימים לכל הזדמנות אך מומלץ מאוד להשתמש בהם בתור פעילות ראשונית, כמו למשל בתחילת שנת הלימודים. למשל כאשר הילדים מגיעים לראשונה לבית הספר – הם מגיעים לסביבה חדשה עם ילדים חדשים ובאופן טבעי יש להם חששות. משחקים יכולים לסייע ליצור אווירה חיובית וליצור קרבה אישית בין הילדים.

משחקי גיבוש לילדים נועדו בראש ובראשונה להעשיר את עולמם של הילדים ולהעניק להם כלים וכישורים חשובים. אך גם מוסדות החינוך מפיקים מכך תועלת. משחקי הגיבוש מסייעים ליצור סביבה יותר חיובית, מפחיתים מקרים של אלימות והופכים את בית הספר למקום שגם לילדים וגם למורים נעים להיות בו. וכאשר בית הספר הוא סביבה חמה, תומכת ונעימה כך גם נראה שיפור בהישגי התלמידים בלימודים.

על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר ממשחקי הגיבוש חשוב להתאים אותם לשכבת הגיל של הילדים. יש צורך במשחקים המספקים את האתגר המתאים; משחקים קלים מידי, כלומר כאלו שאינם מאתגרים עלולים לשעמם את הילדים ואילו משחקים בעלי משימות קשות מידי עלולות לפגוע בביטחון העצמי של הילדים או לפחות לייאש אותם. משחקים המתאימים ליכולות של הילדים ויש בהם מעט אתגר הם המשחקים הטובים ביותר. אם גם אתם מעוניינים בהפעלות ומשחקי גיבוש לילדים פנו אלינו. אנו בשרביט הדרכה חיים ונושמים חינוך ואנו יודעים כיצד לבנות הפעלות עבור הילדים בהתאמה אישית.

חברת שרביט עורכת משחקי גיבוש לילדים בצורה של סדנאות גיבוש, סדנאות ODT ועוד… קראו עוד בדף  לסדנאות גיבוש לילדים


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!