לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

להשקיע במורים כמו במגזר הפרטי

כל מנהל במגזר העסקי יודע כי חשוב להשקיע בגיבוש צוותי העובדים. אנו יכולים להצביע על תועלות שונות של צוות עובדים מגובש, אך בשורה התחתונה המנהלים יודעים כי כאשר העובדים מגובשים יש יותר תפוקה, יותר יצירתיות ויותר הצלחה עסקית.

ומה לגבי המורים בבתי הספר? האם גם שם חשוב להשקיע בגיבוש צוות המורים? אמנם תפוקתם של מורי בית הספר אינה נמדדת באותו האופן שהיא נמדדת במגזר הפרטי, אך גם בבתי הספר גיבוש הוא עניין קריטי.

בדיוק כפי שגיבוש מסייע  ליצור סביבת עבודה נעימה יותר ועם פחות חיכוכים בסביבה העסקית, כך יש לו את אותן התועלות בבית הספר. הגיבוש מסייע למנוע את שחיקת המורים ונשירתם ממערכת החינוך. הגיבוש שומר על מוטיבציה גבוהה יותר, ומאפשר למורים לעשות את עבודתם בצורה טובה יותר.

במהלך שנת הלימודים יעמדו בפני המורים אתגרים רבים, ואנו רוצים שיעבדו בשיתוף פעולה ויתמכו אחד בשני. אנו משקיעים במורים, אך את התמורה אנו נקבל גם באמצעות התלמידים. המשימה של חינוך הילדים קשה וחשובה יותר מכל משימה אחרת, ולכן חשוב לנו לחזק את המורים באמצעות גיבוש.

גיבוש הוא יותר מיום כיף

איננו מצליחים לחשוב על קונספט של יום גיבוש שהכיף וההנאה אינם חלק ממנו. חשוב מאוד שיום הגיבוש יהיה מהנה, ויאפשר לפרוק לחץ ולשנות את האווירה. אך אל תטעו, הכיף בפני עצמו אינו תכלית הכל. על ימי הגיבוש לחזק את הלכידות החברתית ואת שיתוף הפעולה בין המורים. סתם פעילות מהנה של המורים יחדיו, משיגה את המטרות הללו בצורה מוגבלת מאוד.

עלינו לתכנן את ימי הגיבוש בצורה שבאמת משיגה תוצאות לטווח ארוך, ומחזקת ומעצימה את המורים. גם ברמה האישית וגם ברמת הצוות.

ימי גיבוש למורים

את התשובה לאתגרים הללו מצאנו בסדנאות הגיבוש של חברת שרביט הדרכה. החברה מנוסה היטב בעבודה מול מערכת החינוך, ומכירה את שני צדדיה – מורים ותלמידים, ובזכות זו מצליחה להתאים לצוותי ההוראה סדנאות גיבוש ברמה הגבוהה ביותר. סדנאות גיבוש שיודעות לשלב את הפעילות המהנה יחדיו עם ערך מוסף.

החברה מציעה סדנאות מסוגים שונים, ותמיד יש בהן חדשנות והתאמה לרוח הזמן. הסדנאות מאפשרות למורים להתנתק מהסביבה המלחיצה של בית הספר, ולתרגל שיתוף פעולה ועבודת צוות במסגרת פעילות שכולה צחוק והנאה.

בעזרת הסדנאות ניתן להתגבר על הרבה מכשולים ומחסומים, אישיים וקבוצתיים. הסדנאות מצליחות לשנות את האווירה, לפרוק מתחים ולחזק את התקשורת בין צוותי ההוראה. וניתן אפילו להשיג מטרות נוספות המעצימות את הפרט ואת הקבוצה, כמו למשל עידוד חשיבה מחוץ לקופסה. חיזוק החשיבה האסטרטגית ועוד.

תמיד חשוב להשקיע במורים. ככל שניתן להם יותר כלים, נוכל להיות בטוחים שהם מצליחים במשימתם החשובה בצורה טובה יותר. השקעה במורים היא אינה פעילות חד פעמית, חשוב לעשות אותה בכל שנת לימודים.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!