לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

דיבייט

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

  מה זה דיבייט?

  דיבייט (Debate) הוא הוא למעשה סוג של דיון המתנהל מול קהל. מטרת הדיבייטים היא אינה לקבל הכרעה אלא לעודד תרבות דיון בריאה ולשפר את היכולות האישיות של משתתפי הדיבייט; למשל הדיבייט מלמד את המשתתפים איך לעמוד מול קהל; איך לנהל דיון תרבותי המכבד את הצד השני, גם כאשר ישנה מחלוקת ובכלל איך להציג נושא ולהסביר טענות בצורה מנומקת.

  עם מה תצאו מהסדנה

  • שיפור יכולות ההבעה בעל-פה
  • העצמה אישית והעלאת הביטחון העצמי
  • שיפור כישורי השכנוע והמו"מ
  • פיתוח הקשבה ביקורתית

  הקורס דיבייט שלנו מורכב מ4 מפגשים, כל מפגש הוא שעתיים אקדמיות. המפגשים נערכים בכיתה ויש צורך במקרן.

  הקורס מחזק את כישורי ההבעה בעל-פה של המשתתפים, משפר את יכולותיהם הרטוריות, מפתח בהם הקשבה ביקורתית ומאפשרת להם להכיל, מצד אחד, את דעתו של האחר – ולגבש, מצד שני, מענה מובנה והגיוני.

  מבין נושאי הקורס:

  • מבוא לדיבייט – כללים ועקרונות, מבנה, אסטרטגיה
  • מיומנות לאיתור טיעונים
  • אמנות השכנוע על פי אריסטו
  • משחקי דיבייט: תרגול מעשי של החומר הנלמד
  • התמודדות עם התנגדויות
  • בנייה נכונה של טיעונים
  • שיטות שכנוע
  • פיתוח הקשבה ביקורתית.
  • כלים להעצמה אישית והעלאת הביטחון העצמי

  המלצות על הסדנאות שלנו

  שאלות ותשובות

  לא. אנחנו באים ומעבירים הכל

  כל מפגש - 2 אקדמיות, יש 4 מפגשים

  כיתה לכל מנחה, עדיפות חצי כיתה לכל מנחה ליצור תהליך יותר אינטימי

  מינימום של 4 שעות פעילות

  המחירים תלויים בכמות הכיתות

  מי אנחנו

  אנו ב”שרביט” מאמינים שהילדים והנוער של היום הם המנהיגים של המחר, לכן יש לפתח את יכולות המנהיגות של דור העתיד על ידי העברת ה"שרביט" לכל תלמיד ותלמידה, תוך לקיחת אחריות ופיתוח יכולות המנהיגות והעצמאות של כל אחד מהחניכים.
  לכן אנו פועלים בשיטת 10%-80%-10%:

  אנו, חברת "שרביט" מאמינים כי מנהיגות והצלחה שלובים זה בזה! כלומר, לא קיימת הצלחה אמיתית ללא מנהיגות ולהיפך. שמנו לנו למטרה להגיע לכמה שיותר ילדים במערכת החינוך ולהנחיל בהם את המנהיגות. אנו עושים זאת בכדי להעניק לילדים כלים להתמודדות עם אתגרי המאה ה-21 ובכדי שהילדים יהיו מאושרים, שמחים ומצליחים, גם עכשיו וגם בבגרותם.

  אנו מבינים כי אישיות האדם מתעצבת בגיל מוקדם ועל כן החלטנו להתמקד בילדים ונוער. במסגרת התוכניות השונות, המשתתפים יעברו תהליך ארוך וחווייתי. בתהליך, המשתתפים ילמדו להכיר את עצמם ואת החזקות שלהם תוך התנסות ממשית בסיטואציות השונות.

  חברת שרביט רוצה ליצור שינוי חיובי משמעותי לאורך זמן. מחקרים מציגים כי למידה באופן חווייתי מאפשרת זכירה טובה ואיכותית יותר. על כן, הפעילויות השונות מתבצעות דרך חוויה ומשחק. הפעילויות מתרחשות בתוך ומחוץ לכיתה תוך שילוב של תכנים עיוניים, מעשיים וחווייתיים.

  גלריית תמונות

  סרטונים

  תקציר סדנת דיבייט
  דיבייט גבעת שמואל
  אירוע דיבייט בית ספר גולדה מאיר נס ציונה

   רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

   חץ

   03-902-5553

   משמעות הדיבייט

   ראשיתם של הדיבייטים החלה לפני שנים רבות, עוד ביוון העתיקה ניהול דיונים על הנושאים (קראו על נושאים לדיבייט) אשר עומדים על סדר היום. הדיביטיים המתקיימים היום במוסדות החינוך צמחו מתוך המסורת האנגלית של דיבייטים אשר החלו במאה השמונה עשרה.

   הערכים הנובעים מתוך צורת ההתנהלות של הדיבייט הם הדבר החשוב והמשמעותי בדיבייט ולאו דווקא הנושא עצמו, למרות שזוהי הזדמנות טובה למשתתפי הדיבייטים ולקהל להרחיב את האופקים או להביא לתשומת לבם נושאים חשובים שאולי אינם זוכים לתשומת לב.

   על מנת להביא לידי ביטוי את הרעיון של ניהול דיון תרבותי איכותי נקבעו כללים לאופן ההתנהלות של הדיבייט. כללים אלו מבטיחים שכל דובר יזכה להזדמנות הוגנת להביע ולנמק את עמדתו. דיבייטים הם אירועים תחרותיים בהם הקבוצה שהביע את דעתה בצורה הטובה ביותר מנצחת, כלומר אין שום החלטה ביצועית הנובעת מהדיבייט.

   על מנת להציג את שני צידי המטבע בכל נושא ישנה חלוקה לקבוצות המביעות עמדות מנוגדות. על פי כללי הדיבייט המקובלים ישנן 4 קבוצות, המתחרות ביניהן; שתי קבוצות מציגות עמדה המצדדת בטענת הנושא הנבחר ושתי קבוצות מתנגדות. אין להסיק מכך שהעמדות של הקבוצה מייצגות את דעותיהן האישיות, להפך! נושא הדיון נקבע על ידי השופטים כמו גם ההחלטה האם הקבוצה צריכה לצדד בו או להתנגד לו.

   יש האומרים שזהו היופי של הדיבייט, המשתתפים לומדים לנמק ולנסות לשכנע את הקהל בעמדה שהם לא בהכרח מסכימים איתה ברמה האישית.

   חשיבות הדיבייט

   אחד הערכים שהדיבייט מנסה להקנות למשתתפים הוא ההקשבה לצד השני, למרות חילוקי הדעות. מסיבה זו כל דובר זכאי ל 7 דקות דיבור, ללא הפרעה. המשתתפים היריבים יכולים להעיר קריאות ביניים או לשאול שאלות אך זכות הדיבור נשמרת אצל הדובר והוא אינו מחויב להתייחס להערות הביניים. הערות הביניים אסורות בדקה הראשונה ובדקה האחרונה של הנאום!

   דיבייט הוא פעילות חשובה מאוד, הוא מלמד איך לעמוד מול קהל – דבר חשוב מאוד עבור ילדים ונוער, אך גם למבוגרים. לא כולם יודעים איך לעמוד מול קהל ולדבר בצורה משכנעת; יש צורך להסביר את הנושא ולהביא עמדות בצורה מנומקת וזוהי הזדמנות מעולה לתרגל איך לעמוד מול קהל. הניסיון בעמידה מול קהל יכול לסייע לכל אחד מאיתנו, גם מעבר לגבולות הדיבייט.

   דיבייט הוא פעילות מקובלת מאוד באוניברסיטאות רבות בעולם וגם בישראל. הדיבייט מעודד את המחשבה היצירתית ואת יכולות הניתוח הלוגי, בהחלט מיומנויות חשובות לסטודנטים.

   סדנאות נוספות

   סדנת מנהיגות באוזניות
   מנהיגות מקשיבה: רתימת כוחה של הקשבה לתוצאות אפקטיביות מנהיג מקשיב ואז מדבר, זה אחד המשפטים שאנו מאמינים בו, סדנאות האוזניות שלנו מבוססות על משפט זה. יכולת ההקשבה ורמת ההקשבה יוצרים תוצאות. יכולתו של המנהיג לשמוע את אשר האחרים אינם שומעים,...
   סדנת מנהיגות בעץ
   פיתוח מיומנויות ויכולות באמצעות משחקי חשיבה משחקי חשיבה יכולים לעזור לילדים לפתח מיומנויות רבות, כולל פתרון בעיות, יצירתיות וחשיבה אסטרטגית. הם יכולים גם לעזור להגביר את המיקוד והקשב שלהם. בנוסף, הם יכולים לעזור לילדים להיות נוחים עם לקיחת סיכונים, כשהם...
   פעילות ODT סדנאות בישול
   סדנאות הבישול שלנו סדנת הבישול הייחודית שלנו מאפשרת לטרנד הפופולרי של בישול ואוכל להיות הגורם המחבר בין המוטיבציה והגיבוש של הצוותים. אנו מקיימים בן המשתתפים אתגרי מנהיגות, הנאה, וכיף! בתוך כך מתאפשרת חוויה קלילה בה המשתתפים חווים על עצמם את...
   רוב גולדברג
   סדנת מנהיגות -מכונת רוב גולדברג
   סדנת מנהיגות חדשנית – להגדלת יכולות התכנון ושיתוף הפעולה – תחושת המסוגלות וההצלחה מובטחת כבר בתום הסדנה. כך נולד מנהיג הסדנה מקנה למשתתפים מיומנות ושיטות להתחבר למשאב הפרטי של כל אחד ואחת – משאב המנהיג !  בסדנה יקבלו המשתתפים פוקוס...

   לקריאה נוספת אודות דיבייט

   קורס דיבייט בזום
   מי מאתנו לא מתווכח מדי פעם? אנו בחברת שרביט, החברה המובילה בתחום פיתוח המנהיגות בקרב ילדים ונוער, הקמנו מיזם חדש וייחודי – קורס דיבייט מקוון עד הבית! הקורס מועבר בצורה חווייתית ומעניינת ונועד לחזק את הביטחון העצמי, את כישורי ההבעה...
   דיבייט לילדים ולנוער
   נושאים לדיבייט – דיבייט לילדים ולנוער
   מה זה דיבייט? בעצם זהו אירוע בו קבוצות יריבות מביעות עמדה ומנסות לשכנע את הקהל והשופטים בעמדתן. הקבוצות אינן בוחרות את נושא הדיבייט, הן מקבלות את הנושא מהשופטים. בדרך כלל מקובל לתת למשתתפי הדיבייט 15 דקות על מנת להתכונן, אך...
   דיבייט לילדים ולנוער
   כללים וחוקים לדיבייט
   דיבייט היא פעילות של ויכוח פורמלי המתרחש בצורה ורבלית, בין שני צדדים המציגים עמדה שונה כלפי נושא מסוים. פעילות הדיבייט היא דבר מקובל מאוד במוסדות להשכלה גבוהה בהם מתקיימת סדנת דיבייט. המטרה היא לשפר את כישורי הרטוריקה, עמידה מול קהל, ...
   דיבייט- "בעד" ו"נגד" ומה שבניהם
   דיבייט הוא מושג הלקוח מהשפה האנגלית (Debate). פירוש המילה בעברית, לפי האקדמיה ללשון עברית, הוא "מַעֳמָת", כשהכוונה היא לפעילות, לעיתים מאורגנת, של ויכוח פורמלי בעל פה. קיימים שני סוגים של דיבייט, האחד מתייחס לתחרות הכוללת שניים עד שמונה משתתפים המציגים...

   המלצות

   המלצות גולדה מאיר – סדנת דיבייט המלצת בית ספר ניצן – סדנת דיבייט
   המלצת בית ספר ניצן – סדנת דיבייט המלצת בית ספר ניצן – סדנת דיבייט
   לכל ההמלצות
   message השאירו פרטים 03-902-5553
   השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

     מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!