לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

5 טיפים להתמודדות עם פחד קהל

אנשים רבים מתמודדים עם פחד קהל, או אולי יותר מדויק להגיד שרבים סובלים מפחד קבל ורק מעטים בוחרים להתמודד עם זה. היכולת לעמוד מול קהל ולדבר בביטחון היא כלי חשוב בחיים. אולי כאשר אתם שומעים את המונח לעמוד מול קהל אתם מדמיינים במה וקהל. רב, כמו בתאטרון, אך האמת היא שלפחד קהל ישנם ביטויים פשוטים ויום יומיים;

פחד מפני קהל יכול להתבטא אפילו כאשר ילד נמצא בשיחה עם שני חברים והוא מקבל את מרכז תשומת הלב. כאשר ילדים אינם מרגישים בנוח במצבים אלו הפחד הופך להפרעה מגבילה הפוגעת בכישורים החברתיים והביטחון העצמי. היא מגבילה את הילדים והדבר יורגש גם בעתיד במצבים שונים בלימודים, צבא או קריירה בהם יצטרכו לדבר מול קהל. לכן ישנה רק מסקנה אחת, חשוב (ואפשר) להתמודד עם פחד קהל.

ישנן סדנאות המיועדות להתמודד עם פחד קהל והן מותאמות במיוחד עבור ילדים, אך ישנם גם כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם. להלן 5 טיפים להתמודדות עם פחד קהל.

תמונה
נושאי הסדנה
המטרות שלנו

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

  >> מעוניינים בקורס לעמידה מול קהל? לחצו כאן

  טיפים להתמודדות עם פחד קהל

  1. לכתוב את הדברים – אנשים הסובלים מפחד קהל מתחילים להילחץ בסיטואציות בהן הם צריכים לדבר מול קהל ולדבר יש אפילו ביטויים פיזיים כמו הזעה, גמגום ובלבול. במצבים אלו הם מתחילים לשכוח מה רצו להגיד, דבר המגביר את הלחץ. במקרים אלו מומלץ לכתוב את הדברים על דף, כך לא תתבלבלו ולא תשכחו. היצמדו לדף ונסו לשכוח מהקהל.
  2. חשש משאלות – אנשים עם פחד קהל חוששים משאלות שהקהל ישאל אותם. יתכן שהם אימצו את הטיפ שלנו לכתוב את עיקרי הדברים ולהקריא מהדף, אך שאלות נתפסות כמשהו שהורס להם את התכניות עד כדי כך שאנשים חוששים משאלות שאין להם תשובה. אל תילחצו משאלות. תוכלו לנסות לצפות מראש אילו שאלות אתם עשויים להישאל ולהיות מוכנים עם תשובה. ניתן לעשות סימולציה עם חבר אשר ידמה את הקהל וישאל אתכם שאלות, זה יגרום לכם להיות מוכנים יותר ומכך גם בטוחים יותר. אם נקלעתם לסיטואציה בה אין לכם תשובה, אין יותר טוב מהכנות. תמיד תוכלו להגיד שעליכם לבדוק את הדברים ולחזור עם תשובה.
  3. להתאמן מול המראה – על מנת שתרגישו בטוחים בעצמכם תוכלו להתאמן שוב ושוב על הטקסטים והמסרים שאתם רוצים להעביר. התאמנו מול מראה עד שתרגישו ביטחון.
  4. לנשום – אל תשכחו לקחת כמה נשימות עמוקות, הירגעו והתמקדו בטקסטים והמסרים ולאו דווקא בנוכחות הקהל. דברו ברור, עצרו בסוף כל משפט.
  5. שיתוף הקהל – שיתוף הקהל הוא אסטרטגיה מעניינת אשר מעבירה את הפחד מכם אל הקהל. אם זה משרת את המטרה והמסר תוכלו להפנות שאלות אל הקהל, לעורר דיון או אפילו להטיל משימות על הקהל.

  Practice Makse Perfect

  והדבר האחרון שנגיד לכם לגבי פחד קהל הוא שככל שתתנסו יותר בדיבור מול קהל, כך תהיו בטוחים יותר ותלמדו לעשות זאת בנינוחות. כל ניסיון שלכם הוא עוד אימון ועוד אימון, עד שלבסוף תשלטו בזה היטב, כל הימנעות שלכם מהסיטואציה היא צעד אחורה. חשוב מאוד להבין שהפחד מגביל אתכם ומונע מכם לממש את מלוא הפוטנציאל שלכם. אם אתם רוצים באמת לנצח תוכלו להשתתף באחת הסדנאות.

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!