לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

4 כלים מנהיגותיים חשובים שנרצה להעניק לילדינו

גם אנו ההורים היינו פעם תלמידים בבית הספר. ואם יש משהו שלמדנו בבית הספר, זה שציונים זה לא הכל. לצד חשיבות מקצועות הלימוד, בית הספר הוא גם מקום בו התלמידים רוכשים כלים חשובים לחיים. כלים שאינם נמצאים בספרי הלימוד, אך חשיבותם אינה פחותה מלימודי האנגלית או המתמטיקה.

חשיבה ביקורתית, עמידה מול קהל, היכולת להתבטא והיכולת להקשיב הם בין ארבעת הכלים שנרצה לפתח ולאמן אצל ילדינו.

 • חשיבה ביקורתית – בני הנוער, כמו גם המבוגרים, חשופים להרבה מאוד מידע בערוצי המדיה השונים. מידע אשר לא אחת מוצג בצורה מניפולטיבית ומגמתית, ואפילו שקרית. והכל במטרה אחת, לקבוע עבורנו מה לחשוב ומה לקנות. אנו חייבים להעניק לבני הנוער את הכלים לאמן את החשיבה הביקורתית. לשאול את השאלות הנכונות, לנתח את המידע ולהפיק את התובנות הנכונות.
 • עמידה מול קהל – פחד קהל נשמע אולי כמו בעיה המטרידה רק את מי שחלם על אחת מאומנויות הבמה. אך בפועל פחד קהל הוא בעיה שכיחה המופיעה בסיטואציות של תקשורת בין אנשים, אפילו בין מעגל חברים. המתמודדים עם פחד קהל חוששים מכל מאורע בו הם נמצאים במרכז תשומת הלב. ודי ברור איך הפחד הזה עשוי לפגוע ולהגביל אותם בסיטואציות שונות, גם בחייהם הבוגרים. לכן חשוב לזהות את אלו המתמודדים עם פחדים שכאלו, ולהעניק להם את הכלים הנכונים להתמודדות עם הבעיה.
 • יכולת להתבטא – היכולת להתבטא היא לא סתם יכולת לצעוק את מה שאנו חושבים. על בני הנוער לדעת כיצד להציג את התפיסות והדעות שלהם בצורה ברורה ומובנת. הם צריכים להסביר ולשכנע, וזוהי יכולת שתסייע להם ברגעים שונים במהלך חייהם.
 • יכולת להקשיב – ואם מדברים על היכולת להתבטא, עלינו ללמד את בני הנוער גם להקשיב לצד השני בצורה מכובדת. להבין את נקודת מבטו של מי שחושב בצורה שונה מהם. כך יהיה ניתן לנהל שיח ענייני.
תמונה
נושאי הסדנה
המטרות שלנו

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

   

  כיצד ניתן לפתח כלים מנהיגותיים

  אין ספק כי מדובר בכלים חשובים מאוד לחיים, אך כיצד ניתן לאמן את התכונות הללו ולהטמיע אותם בקרב בני הנוער?

  נראה שאת התשובה מביאה חברת שרביט הדרכה. חברה המתמחה בסדנאות חינוכיות לבני נוער, השמות דגש על פיתוח מנהיגות. החברה מביאה אל בתי הספר סדנאות מעשירות המבוססות על הקונספט של לימוד באמצעות חוויה. וכך ניתן לחדד ולחזק את תכונות המנהיגות בצורה יעילה.

  בין הסדנאות השונות ישנן סדנאות דיבייט לתלמידים. סדנאות המנצלות את פעילות הדיבייט, וממנפות את הפעילות לצורך חיזוק אותן תכונות מנהיגות שהזכרנו.

  בסדנאות הדיבייט התלמידים ירכשו כלים המסייעים להם להתמודד עם פחד קהל. הם ילמדו כיצד לבחון נושא בצורה ביקורתית ומפרספקטיבות שונות. וכך הם יוכלו לנהל שיח המבוסס על עמדות מנומקות ועובדות, תוך כדי כיבוד הדדי.

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!