לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

3 היתרונות של פעילויות דיבייט בבתי הספר

לצד לימודי המקצועות השונים בבתי הספר ישנן פעילויות נוספות. ולכל פעילות ישנה מטרה משל עצמה. למשל ישנן פעילויות אשר נועדו לחזק את הגיבוש החברתי. ישנן פעילויות אשר נועד להעניק חינוך ערכי וישנן גם פעילויות המעניקות לילדים כלים מנהיגותיים חשובים לצורך התמודדות עם אתגרי המחר. רק כך ניתן להעניק לילדים חינוך מעשיר שבאמת מכין אותם לחייהם הבוגרים ונותן להם את הכלים להגשמה עצמית ברמת הפרט והחברה.

תמונה
נושאי הסדנה
המטרות שלנו

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

  פעילויות דיבייט לבני נוער

  אחת הפעילויות שניתן לשלב במערכת החינוך היא פעילות הדיבייט. דיבייט הוא למעשה דיון קבוצתי לגבי נושא מסוים, ובמסגרתו שתי קבוצות מציגות עמדות מנוגדות. הנושא יכול להיות כל נושא, ממשהו אקטואלי שעומד על סדר היום הציבורי או אולי דווקא דברים שאינם זוכים לתשומת לב ציבורית. אך לא הנושא הוא המהות, אלא הדיון עצמו – דיון המבטא ומאמן כלים חשובים.

  המטרה של הדיון היא אינה לשכנע או לגרום לתלמידים לבחור בתפיסה זו או אחרת, המטרה של הדיון היא להעניק להם כלים חשובים שיביאו לצמיחתם האישית ויתרמו להם בשלבים מתקדמים יותר של החיים.

  חברת שרביט הדרכה, העוסקת בסדנאות מנהיגות במערכת החינוך מיישמת בהצלחה מודל של סדנאות דיבייט המעניקות לתלמידים כלים מעצימים. הסדנאות זוכות להצלחה רבה וביקורות חיוביות הן מצד תלמידים והן מצד הצוותים החינוכיים.

  היתרונות של סדנאות דיבייט במערכת החינוך

  שיפור יכולות ההבעה – הדיבייט מאפשר לתלמידים להתמודד עם סוגיות שונות בהן הם נדרשים להביע עמדות מנומקות. וכך הם זוכים לתרגול חשוב של יכולת ההבעה האישית. הפעילות נושאת אופי תחרותי, וכאן ברורה למדי החשיבות של יכולת ההבעה האישית. אך חשיבותה חוצה את מסגרת הפעילות, זהו כישרון חשוב לחיים ויכול לבוא לידי ביטוי בכל סיטואציה –  מיחסים אישיים ועד פיתוח הקריירה.

  יכולות ניתוח וחשיבה – כאשר התלמידים מקבלים משימה להציג עמדה בנושא מסוים, הם יוצאים מתוך הקופסה המחשבתית ומתחילים לבחון את הנושא מזוויות שונות. הם לומדים לנתח את הנושא ולחשוב על יתרונות וחסרונות הבאים לידי ביטוי באספקטים שונים של הנושא. היכולת לבחון דברים בצורה עניינית ומקיפה היא כלי חשוב לחיים.

  הקשבה לזולת וביקורת עניינית – כולנו ראינו את תכניות הפנאל בטלוויזיה בו כל צד צועק ממעמקי גרונו את עמדותיו, וזאת מבלי להקשיב לאחר ומבלי לענות בצורה עניינית. סדנאות דיבייט לוקחות את הדברים לכיוון ההפוך. הן מלמדות את התלמידים להקשיב גם לדעות שונות, לבחון אותן בצורה עניינית ולהציג טיעונים סותרים ולא טיעונים המבטלים את הדובר באופן אישי.

  אלו הן שלושת הנקודות המרכזיות של פעילות דיבייט, אך התועלות של סדנאות אלו הן גדולות. הן מחזקות את הביטחון העצמי של הילדים, מעודדות מחשבה ביקורתית, משפרות כישורים חברתיים ואף מביאות לבניית חברה נעימה, ופחות אלימה בבתי הספר. וזהו גם החזון שאנו רוצים להעניק לחברה כולה, כאשר יגדלו וישתלבו בתחומים שונים של החברה.

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!