לרכישת הספר המנהיגות שבך לחצו כאן. קוד קופון "מנהיגותשבך"

  

תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

פעילות מנהיגות נוער

לפעמים זה נשמע כמו קלישאה להגיד שהנוער הוא העתיד שלנו, אך האמת שזה ממש כך. הנוער של היום הוא דור המנהיגים של המחר; הילדים של היום הם האנשים שמחר ישתלבו בתפקידים שונים בכלכלה, בתעשייה, בפוליטיקה, בביטחון, בעשייה החברתית ובבניית הארץ. אנחנו יכולים לחכות ולקוות שהילדים שלנו יצליח להצמיח כאן עולם יותר טוב, גם עבור הפרט וגם עבור החברה בכללותה. בשביל כך אנו צריכים דור של מנהיגים ועלינו חלה החובה להעניק לילדינו את הכלים הנכונים אשר יהפכו אותם לאנשים בעלי השפעה. בהחלט ניתן לעשות זאת באמצעות פעילות בנושא מנהיגות.

האם ניתן לפתח מנהיגות?

אולי בטרם נדבר על פעילות מנהיגות נוער, כדאי לבחון את הגדרת המנהיג. אולי המילה מנהיג לפעמים מבלבלת אותנו ואנו רואים בראש נשיאים וראשי ממשלות, אך מנהיג לא חייב להיות אחד מאלו. אנשים בעלי נכונות להתבונן על העולם בעיניים בוחנות, בעלי נכונות לנקוט בפעולות ולסחוף אחריהם גם אחרים. מנהיגות יכולה להתבטא גם במקומות עבודה או באנשים פשוטים שהצליחו להעלות לסדר היום הציבורי נושאים שונים ולהוביל שינוי.

את כישורי המנהיגות ניתן לפתח, ניתן לעורר השראה באמצעות העלאת המודעות של בני נוער למתרחש בעולמינו. ניתן לשפר את התנהלותם המוסרית והערכית ולראות לבני הנוער שניתן גם לקיים בחירות אשר הולכות נגד הזרם או אפילו גוררות אחריהן את הזרם. פעילות בנושא מנהיגות מלמדת את בני הנוער לבטא את דעתם האישית ולהתנהג באופן שונה מההמון. פעילות על מנהיגות מלמדת את הנוער לקחת אחריות על עצמם ואפילו על הסביבה בצורה פעילה ומעורבת ולא לחכות שאחרים יעשו זאת. פעילות מנהיגות נוער מלמדת את הנוער להיות מובילים ולא מובלים.

סדנת מנהיגות

במהלך סדנה בנושא פעילות מנהיגות נוער, בני הנוער חוקרים את המושג מנהיג ומבינים שמדובר בהגדרה רחבה אשר יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. כמו כן הם לומדים להכיר צורות שונות של מנהיגות, כמו מנהיג הנעזר בהפחדה או מנהיג המספק השראה.

כמו כן פעילות על מנהיגות משלבת הפעלות שונות אשר מטרתן היא להעניק למנהיגי המחר את הכלים החשובים ביותר עבור מנהיג – היכולת להקשיב, היכולת לחשוב בצורה אסטרטגית, החשיבה היצירתית וחשיבות העבודה בצוות. המשתתפים  בפעילות בנושא מנהיגות זוכים לשיפור המיומנויות החברתיות והעצמה אישית רבה.

חשוב להבין שפעילות בנושא מנהיגות מעניקה לבני הנוער כלים אשר ילוו אותם בתחומים שונים של חייהם ובהתאם לנקודות שבהם הם שמים את תשומת הלב. לכל אחד יש עולם עשיר ובעל תחומי עניין שונים, אך כל אחד יכול להפוך להיות למנהיג בתחומו.

רוצים להשתתף בתכנית מנהיגות צעירה? הכנסו לפרטים נוספים!


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!