לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

פעילות גיבוש לשוק העבודה המשתנה

כל מנהל מבין את החשיבות של גיבוש צוות העובדים, וגם מוכן להשקיע משאבים רבים בסדנאות וימי גיבוש. אך כמובן, בתנאי שיהיה בטוח כי מדובר בפעילות בעלת ערך.

בשנים האחרונות חלו שינויים בשוק העבודה, בעיקר מאז תקופת הקורונה. עסקים רבים עברו למודל של עבודה מהבית, או מודל היברידי בו העובדים מקבלים יותר גמישות מבחינת הצורך להיות נוכחים במשרד. זהו מודל ההולך ומתגבש תוך כדי תנועה, וכל חברה מיישמת אותו בצורה אחרת. ותוך כדי, אנו למדים על היתרונות של צורת עבודה זו, לצד החסרונות.

יש לכך היבטים שונים, אך בכל הנוגע לגיבוש העובדים, הדבר מעורר דאגה רבה. מנהלים רבים חשים כי הריחוק בין העובדים, וצורת התקשורת המבוססת על טכנולוגיות האינטרנט, פוגעת ביחסים האישיים. מנהלים רבים אף חוששים כי יהיו לכך השפעות חברתיות הרסניות כפי שאנו רואים ברשתות החברתיות – בהם אנשים אינם חווים את האדם העומד מולם, ובקלות דעת עושים שימוש בשפה פוגענית.

אז אמנם לא הגענו למצב זה, אך בכל זאת ישנה דאגה כי מודל העבודה היברידי פוגע במערכות היחסים האישיות בין העובדים. בהיבטים מסוימים הוא אולי מפחית חיכוכים, אך בהיבטים אחרים הוא פוגע בלכידות הצוות. זה בסדר לחזק את האינדיבידואל, אך על מנת להשיג את המטרות העסקיות על העובדים לעבוד בשיתוף פעולה.

סדנאות גיבוש לעובדים

בשורה התחתונה, למרות השינויים בשוק העבודה – ימי גיבוש לעובדים היו ונשארו רלוונטיים. ולמרות השינויים בשוק, עדייו יש צורך לחזק את עבודת הצוות.

בין אם העובדים שלכם מתייצבים כל בוקר במשרד, או עושים זאת באמצעות עבודה מרחוק – אתם תמיד רוצים שהם ירגישו חלק מהארגון. חשוב לכם כי ירגישו כחלק מצוות הפועל יחדיו למען המטרה. אתם רוצים שיעזרו אחד לשני, ולא ינסו להכשיל אחד את השני. אתם רוצים שיבינו שיחדיו, בעזרת שיתוף פעולה, ניתן להשיג הרבה יותר.

את זאת לא תשיגו באמצעות שליחת תזכירים במייל, וגם לא בישיבות צוות. אתם צריכים לתרגל את עבודת הצוות ולחזק את הקשרים האישיים בקונטקסט אחר. וזה בדיוק מה שעושים בימי גיבוש והעשרה לעובדים.

סדנאות אוכל וגיבוש

חברות וארגונים רבים פנו לחברת שרביט, העוסקת בחינוך וסדנאות גיבוש, וביקשו סדנאות גיבוש העונות על הצרכים המשתנים של שוק העבודה. סדנאות שיחזקו את הקשרים האישיים בין העובדים, ויעודדו שיתוף פעולה.

מתוך הבנה של רוח הזמן והצרכים המשתנים, חברת שרביט פיתחה קונספט של פעילות גיבוש המבוססת על סדנאות אוכל. באמצעות סדנאות אלו ניתן להביא את העובדים יחדיו, ולספק להם פעילות אתגרית מהנה ומספקת.

סדנאות האוכל אינן מלמדות בישול, ולא דורשות כישורי מטבח גדולים. אלו הן סדנאות כפיות ובעלות אווירה היתולית ברוח תכניות הריאליטי. והשף הגדול ביותר הוא עבודת הצוות !

באמצעות סדנאות אלו ניתן לחזק את היחסים האישיים שנחלשים מאחורי מסכי המחשב. ניתן לשפר את הלכידות ואת עבודת הצוות. ואלו הם הדברים אשר בסופו של דבר גורמים לצוות העובדים באמת לעבוד כצוות.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!