לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

פעילות גיבוש לחניכים

כל תנועות הנוער מקיימות פעילות גיבוש לחניכים. ניתן לראות זאת החל מהפעולה הראשונה שעוסקת בגיבוש והכרות אישית בין חברי הקבוצה, אך זה ממשיך לכל אורך הדרך. הגיבוש והפעילות החברתית הם בעצם הכלי שמאפשר להתמודד עם האתגרים השונים, בטוח הקצר והארוך.

הפעילות החברתית היא צורך של המין האנושי; זה מתחיל כבר בגיל צעיר בו אנו לומדים באמצעות משחק וחיקוי. לא במקרה אנו משתמשים במשחקים לצורך פעילויות גיבוש – המשחקים משחררים מעקבות, מכניסים אלמנטים של תחרותיות ובמסגרתם ניתן לאחד קבוצה למען מטרה משותפת. פעילות גיבוש לחניכים היא דבר מאוד חשוב; בראש ובראשונה פעילויות גיבוש לחניכים מחזקות את תחושת השייכות של החניכים ואת הרצון להמשיך להשתתף בפעילויות ומחזקות את המחויבות למטרות התנועה. לא במקרה תנועות הנוער מתחילות תמיד עם פעולות גיבוש ועוסקות בהן באופן שוטף. הגיבוש מאפשר לקבוצה לפעול יחדיו, כאשר כל אחד מהחניכים מרגיש שייך.

פעילות גיבוש לחניכים תמיד עושה שימוש במשחקים והפעלות, הנאה היא חלק חשוב מהעניין. אך המשחקים בהם משתמשים לצורך גיבוש צריכים לשים את הדגש על התיאום בין חברי קבוצת החניכים, כלומר שיתוף הפעולה ועבודת צוות; על הקבוצה להבין שבאמצעות תיאום ושיתוף פעולה ניתן להצליח לעמוד במשימה. במהלך פעילות גיבוש, החניכים גם לומדים על אחריות – לכל אחד מהחניכים ישנה אחריות, הוא זה אשר יכול לתרום להצלחה או כישלון המשימה.

פעילויות הגיבוש של שרביט הדרכה

אנו בשרביט הדרכה מתמחים בהפעלות ופעולות גיבוש לחניכים. לנו יש פעילויות גיבוש אשר תוכננו ונבנו על ידי אנשי חינוך ומביאות תוצאות. בעזרת פעילויות הגיבוש שלנו ניתן לשבור את הקרח, לעודד את שיתוף הפעולה בין חברי הקבוצה וליצור מחויבות של החניכים כלפי הקבוצה / התנועה.

רעיונות לפעילויות גיבוש תוכלו למצוא בשפע באינטרנט, אך האתגר האמתי הוא ביישומן בשטח ,בצורה אשר לא תשאיר אף אחד מאחור ובאמת תתרום להשגת מטרות התנועה, זוהי המומחיות שלנו. לכל קבוצה / תנועה ישנם מאפיינים ייחודיים ואנו מתמחים בהתאמת הפעילויות בהתאם לצרכים הייחודיים של כל קבוצה. אנו מיישמים את ההפעלות בצורה אשר מאפשרת לכולם להרגיש שייכים, להשתתף וליהנות מפעילויות הגיבוש. המטרה שלנו היא לסחוף ולשחרר את כל המשתתפים.

את פעילויות הגיבוש שלנו ניתן לעשות בכל מקום. אנו מרבים לעבוד עם פעילויות ODT המאפשרות לשבור את השגרה ולהעניק לחניכים חוויה אמתית. פעילויות ODT הן פעילויות שטח המקנות למידה חווייתית. יישום של פעילויות ODT הוא דבר מאוד מקובל היום במערכת החינוך והשיטה ידועה בעולם בתור שיטה לבניית צוות. מרבים להשתמש בה בפעילויות גיבוש ולא רק לחניכי תנועת הנוער, גם במקומות עבודה אשר עושים גיבוש לעובדים.

באמצעות הפעילויות אנו שואפים לקדם ולטפח חינוך ערכי-חברתי אשר מחולל שינוי, הן ברמת הפרט והן ברמת הקבוצה. אנו מאמינים כי פעילויות הגיבוש שלנו הן פעולות מעצימות התורמות להתפתחות הפרט והחברה.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!