לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

פעילויות לבית ספר יסודי

הילדים בבית הספר היסודי עושים את הצעדים הראשונים במערכת החינוך ולומדים מקצועות שונים. הם לומדים את כללי הלשון העברית, מתחילים ללמוד שפות זרות, לומדים חשבון ועוד מקצועות שונים. חלק מהלימודים מתבצע בצורה עיונית, אך בעזרת למידה עיונית בלבד קשה להשיג את כל המטרות של מערכת החינוך ולכן יש צורך באמצעים אחרים לצד הלימודים העיוניים. זוהי הסיבה מדוע אנו מחפשים אחר פעילויות לבית ספר יסודי.

פעילויות לבית ספר יסודי משיגות כמה מטרות. ראשית כל יש בהן סוג של שינוי אווירה והפגת מתחים, אך מבלי לוותר על תהליך הלימוד. פעילויות אלו לתלמידי בית ספר יסודי בעצם מעניקות לילדים לימוד חוויתי ובמקרים רבים מצליחים להשיג דברים שלא ניתן להשיג בלימוד עיוני.

מה ניתן להשיג בפעילויות :

ישנם יישומים שונים של פעילויות לבית ספר יסודי ובעזרתם ניתן להשיג דברים שונים:

תמיכה בחומר הלימודי – באמצעות פעילויות לבית ספר יסודי ניתן לתמוך בחומר הנלמד בכיתה ולסייע לתלמידים להזדהות איתו בצורה כיפית. למשל ניתן לתת לילדים להעלות מחזה קצר הקשור לחומר הנלמד בכיתה, כמו למשל משהו הקשור לסיפורי התנ"ך, חגי ישראל, הנושאים הנלמדים בהיסטוריה.

פעולות העשרה – לצד לימודי הליבה ותכנית הלימודים הרגילה בתי הספר גם מקיימים תכניות העשרה בנושאים שונים אשר לעתים משתנים מידי שנה. למשל אילו יכולות פעילויות בנושא איכות סביבה. בעזרת פעילויות לבית ספר יסודי ניתן ללמד נושאים אלו בצורה יצירתית ולהגביר את מודעות התלמידים לנושא.

פעולות מעצימות – מלבד נושאי הלימוד אנו צריכים להעניק לתלמידים כלים מעצימים אשר לא ניתן ללמד בכיתה. אנו רוצים לשפר את הביטחון העצמי שלהם, אנו רוצים להעניק להם את היכולת לעמוד מול קהל ולדבר בביטחון, אנו רוצים לחנך אותם למנהיגות. באמצעות הפעלות לבית ספר יסודי ניתן לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

הפעלות ODT

נראה שהדבר הכי טרנדי כרגע בהפעלות וסדנאות שונות הוא פעילות ODT,  כלומר פעילות המתרחשת מחוץ לכיתות הלימוד. פעילויות אלו שוברות את השגרה ומוציאות את התלמידים מכיתות הלימוד. הן גורמות לשינוי גישה אצל התלמידים ומאפשרות להעביר תוכן חינוכי מעשיר ומעצים במסגרת פעילויות המתקיימות בחוץ. פעילויות מסוג ODT משיגות תוצאות רבות והן דבר מאוד פופולרי לא רק במערכת החינוך, גם בעולם העסקי משתמשים בהן לצורך גיבוש והעצמת עובדים. פעילויות אלו כוללות הפעלות ומשחקים קבוצתיים אשר בעזרתם מעבירים למשתתפים את הערכים החינוכיים בצורה חווייתית ובהתאמה לשכבת הגיל והנושא.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!