לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

פיתוח מנהיגות צעירה, עכשיו יותר מתמיד

אם יש משהו קבוע בחיים, זהו ככל הנראה השינוי עצמו. הכל משתנה בחיים, בכל אספקט שנסתכל עליו. ישנם שינויים אישיים, שינוים חברתיים ואפילו שינויי מזג האוויר. התרבות שלנו משתנה ללא הרף, שוק התעסוקה, הטכנולוגיות משתנות ועוד. ונראה שהשינויים גם הופכים להיות יותר מהירים, העולם שלנו עובר בשנה אחת שינויים קיצוניים שפעם דרשו שנות דור. אך כיצד אנו מכינים את הילדים שלנו לשינויים?

איננו יכולים אפילו לחזות את אתגרי המחר, אי הוודאות תמיד נמצאת שם. אין מדובר כאן באיזו נבואת זעם, איננו אומרים כי השינוי הוא שלילי. אנו רק מדברים על הצורך להעניק לילדינו את הכלים להתמודד עם כל שינוי, וגם להוביל שינוי בעצמם.

מערכת החינוך מעניקה לילדים כלים רבים, אך אין מדובר אך ורק במקצועות הלימוד. יש צורך להעניק להם כלים מנהיגותיים, זוהי תעודת הביטוח האמתית מול אתגרי החיים והשינויים. אנו רוצים לגדל ילדים בעלי יכולת חשיבה עצמאית, המאמינים במסוגלות האישית שלהם ואינם חוששים לצאת נגד דפוסי מחשבה מקובלים. אנו רוצים ילדים שידעו להקשיב לזולת, להביע את דעתם בצורה רהוטה, לשכנע ולהוביל באמצעות השראה.

אלו הם הכלים המנהיגותיים החשובים ביותר. הם באים לידי ביטוי לא רק בבית הספר, אלא גם בכל אתגר איתו ילדינו יתמודדו בחייהם הבוגרים. ולכן עלינו להשקיע בפיתוח מנהיגות צעירה.

מקומה של המנהיגות בחיינו

מנהיגות היא מכלול של תכונות אופי. כולן תכונות שניתן לפתח ולאמן. מנהיגות היא אינה ידע, כמו זה של מקצועות הלימוד, אלא כישורים אישיים וחברתיים. ומכאן גם ברור כי שיטות ההוראה המסורתיות אינן יכולות לחנך למנהיגות, הן צריכות קצת עזרה. והעזרה מגיעה מסדנאות פיתוח מנהיגות השמות את הדגשים על אותן תכונות אופי ההופכות את הילדים למנהיגים.

המנהיגות אינה קשורה לסמכות הנובעת מתוך תפקיד, וזהו גם אינו מושג תאורטי. מנהיגות באה לידי ביטוי בכל תחום של חיינו. כל אדם יכול לבטא אותה בצורה שונה, לפי תחומי העניין והעיסוק שלו. בכל רגע בחיים הילדים מתמודדים עם סוגיות המשפיעות על מסלול חייהם, ואלו הם צמתים שבהם עליהם לגלות מנהיגות. וככל שיתבגרו, כך הצמתים הללו יהפכו להיות יותר משמעותיים. חשוב לנו לתת להם כבר עכשיו את הכלים הנכונים.

סדנאות מנהיגות צעירה

חברת שרביט, העוסקת בסדנאות ותכנים בנושא מנהיגות, נחלצת לעזרת מערכת החינוך עם תכנית עשירה של מגוון סדנאות העוסקות במנהיגות ופיתוח מנהיגות צעירה.

הסדנאות של חברת שרביט זוכות להצלחה רבה במערכת החינוך והתגובות נלהבות, הן מצד התלמידים והן מצד המורים. סדנאות אלו שמות את הדגש על פיתוח תכונות האופי של המנהיג בשיטת לימוד המבוססת על לימוד מתוך חוויה. באמצעות פעילויות מאתגרות, התלמידים זוכים למיקרו קוסמוס בו הם יכולים לפתח את תכונות האופי החשובות. וכך בסביבה נעימה ניתן לחזק את תכונות המנהיג. כרגע הילדים מבטאים את התכונות במסגרת המשחק המאתגר, אך מחר הם יבואו לידי ביטוי בצמתים חשובים בחיים.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!