תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

פחד קהל – 10 טיפים שיעזרו לכם להתמודד יותר טוב

אנשים רבים סובלים מפחד קהל המשתק אותם בכל סיטואציה חברתית ובטח שהופך משימות של הצגת פרזנטציות לבלתי אפשריות. אם אתם רוצים להתמודד ולא לברוח, להלן 10 טיפים שיעזור לכם.

  1. להיות מוכנים – חשוב להיות מוכנים היטב לסיטואציה. אם תכירו ותשלטו היטב בנושא של הפרזנטציה שתרצו להעביר, כך תזכו ביותר ביטחון. כך תחסלו את אחד הפחדים בסל הפחדים אשר עשוי לצוף.
  2. היו אנושיים ולא רובוטיים – אל תחשבו שאם אתם צריכים לדבר מול קהל אתם צריכים לשנן את הכל ולדבר כמו רובוט. אולי כדאי שתעשו חזרות ותשננו את פסקת הפתיחה, אבל חשוב שתהיו אנושיים וטבעיים ותרגישו את הקהל. טעות קטנה פה ושם, היא דבר טבעי ומובן ואף יכולה להביא לסימפטיה.
  3. להתאמן – כאשר מתאמנים במשהו בסופו של דבר עושים אותו יותר טוב. אם תתאמנו בקליעות לסל, ברור שתשתפרו, כך בדיוק בדיבור מול קהל. אתם יכולים להתאמן מול המראה, מול חברים או אולי אפילו לצלם את עצמכם. כך תוכלו לעשות חזרה בסביבה בטוחה ולהיווכח שאתם מסוגלים.
  4. שנו את הקול הפנימי – כאשר הפחדים משתלטים עלינו זה לא רק בראש. זה הופך את כל הגוף שלנו למתוח. בראשנו יש מחשבות שליליות של כמו “מה יקרה אם אני אתבלבל… מה יקרה אם אשכח את הטקסט…”. היו מודעים לקול הפנימי הזה והחליפו אותו בטון חיובי, כמו למשל מה יקרה אם אני אגלה שאני ממש טוב בזה…
  5. הכי נורא שיש – אם אינכם יכולים להימנע מלחשוב על הפחדים, אל תתנגדו יותר מידי. כנסו עמוק אל תוך הפחד ותשאלו את עצמכם מהו התרחיש הכי גרוע שיש? האם תמותו? כנראה שלא… תלמדו קצת להתבדח ולקחת את הדברים בקלות.
  6. דמיינו זאת – כל מה שאתם יכולים לראות בראש יכול להתגשם. אם אתם צריכים לעשות מדיטציה תעשו, העיקר שתצליחו לדמיין את כל האירוע מתנהל כהלכה.
  7. תשומת לב החוצה – כאשר אתם עומדים מול הקהל אתם בטוחים שכולם בוחנים ושופטים אתכם ואולי אפילו לועגים לכם. האמת שזה ממש לא כך. הסיטו את תשומת הלב החוצה, התחברו עם הקהל והצרכים שלהם; שם נמצא הסיפור האמתי.
  8. קחו כמה רגעים של שקט ושמחה – בטרם הפרזנטציה קחו לעצמכם כמה רגעים שמחים ומרגשים. ניתן לעשות זאת באמצעות הסטת תשומת הלב לרגעי האושר בחיים, אולי יוגה למי שעוסק בזה ואולי סתם שיחה עם חבר טוב אשר תשיח את דעתכם.
  9. נינוחות הגוף – פחד קהל יכול  לגרום להרבה אי נוחות פיזית בגוף. לכן אל תוסיפו קושי לגוף. המשמעות של זה היא לישון טוב; לא לאכול ארוחה כבדה לפני; ללבוש בגדים נוחים וכל מה שדרוש בשביל להרגיש טוב עם הגוף.
  10. טריקים – ישנם כל מיני טריקים אשר יכולים לעזור. למשל אלו אשר סובלים מרעד בידיים יכולים להישען ולאחוז בידיהם את הפודיום; יש אשר יוצרים קשר עין עם מישהו בקהל; כוס מים מעבר להיותה דבר נחוץ היא גם מאפשרת לכם לקחת רגע קטן למחשבה בעת הלגימה; דברו לאט ואל תשכחו לחייך.

פחד קהל הוא דבר שרבים מתמודדים איתו, או יותר נכון בורחים ממנו. אנשים רבים נמנעים מסיטואציות שונות והדבר הופך למגבלה בחייהם. חשוב לדעת שניתן להתמודד עם הבעיה. לשרביט הדרכה ישנן סדנאות מיוחדות אשר מיועדות לטפל בבעיה זו והן מתאימות לכל אחד.

לעוד טיפים


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!