תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

סדנת ביטחון עצמי לנוער

כולנו מבינים כמה חשוב להשקיע בחינוך ילדינו, לא רק מקצועות ליבה אלא גם חינוך אשר תורם להעצמה אישית של הפרט, של בני הנוער על מנת לאפשר להם לממש את מלוא הפוטנציאל. אחת הנקודות החלשות בקרב בני הנוער היא נושא הביטחון העצמי; זוהי התקופה בה עדיין מתעצבת אישיותם של בני הנוער וחשוב לנו שהם יהיו מלאי ביטחון.

ביטחון עצמי מהו?

ביטחון עצמי הוא דבר הנובע מתוך הערכה עצמית, מונח פסיכולוגי אשר בא לתאר את הערכה הרגשית שיש לאדם לגבי עצמו. באופן טבעי כל אחד שופט את עצמו וחווה רגשות שונים הנוגעים לתפיסה העצמית וזה מה שמשפיע על הביטחון העצמי של כל אחת ואחת – שלנו כמו גם של ילדינו. הביטחון העצמי בעצם יוצר את תחושת היכולת העצמית של האדם, דבר המשפיע על יחסיו עם הסביבה. סוגיית היחסים עם הסביבה היא סוגיה חשובה מאוד בכל הנוגע לביטחון העצמי, בעיות בביטחון העצמי משפיעות על מסלול החיים. למשל מחסור בביטחון עצמי הוא מעצור גדול בחיים. תפיסת הפרט כלפי עצמו משתקפת החוצה וגורמת לאחרים להתייחס אליו כפי שהוא מתייחס אל עצמו. כלומר אם אני מאמין ש “אני לא מסוגל…”, גם החברה סביבי תקבל את המסר שאני לא מסוגל.

בעיות בביטחון העצמי יש לפתור מגיל צעיר, על מנת להבטיח שילדינו יגדלו מאושרים ויגשימו את מלוא הפוטנציאל. בעזרת סביבה תומכת והפעלות נכונות ניתן לשפר את הביטחון העצמי.

חוויות מעצבות ביטחון

הביטחון העצמי מושפע מהחוויות שהילדים עברו בחייהם, ישנן חוויות התורמות באופן חיובי לביטחון העצמי וישנן חוויות המערערות את הביטחון העצמי של הילדים והנוער. לדוגמה האהבה הניתנת על ידי ההורים היא חלק מאותם גורמים מעצבים התורמים לביטחון העצמי. ילדים אשר מקבלים את תשומת הלב הראויה, אשר מרגישים שמכבדים אותם ומקשיבים להם גדלים להיות ילדים בעלי ביטחון עצמי. אך לצד התמיכה המגיעה מהבית, הילדים עלולים להיתקל גם בחוויות שליליות אשר יפגעו בביטחונם. חיזוק הביטחון העצמי של הילדים מעניק להם איתנות ויכולת עמידה בפני מצבים שונים שבהם הם עלולים להיתקל במהלך החיים.

חיזוק הביטחון העצמי אצל נוער

חשוב לנו שילדינו יהיו מלאי ביטחון עצמי והדבר אינו נתון ביד הגורל. ביכולתנו לחזק את הביטחון העצמי של בני הנוער באמצעים שונים, הכוללים גם סדנאות ביטחון עצמי לנוער. סדנאות אלו קודם כל מעניקות לבני הנוער את הסביבה התומכת;  הם מגיעים לסביבה תומכת בה רוצים את נוכחותם, בה רוצים לשמוע את דעתם, בה מקשיבים להם ומאפשרים להם להתנסות בחוויות חיוביות המחזקות אותם מבפנים ותורמות לביטחון העצמי. בסדנאות ביטחון עצמאי לנוער, בני הנוער משתתפים במגוון פעילויות המעניקות להם כלים חשובים לחיים. הם מגלים כישורים חדשים והופכים להיות מודעים ליכולות הרבות הטמונות בתוכם.

הסדנאות שאנו מעבירים הן סדנאות של לימוד באמצעות חוויה, הן כוללות פעולות קבוצתיות מהנות ומעניינות התורמות לחיזוק הביטחון העצמי של בני הנוער ומעניקות להם מגוון כלים שימושיים.

סדנת הביטחון העצמי שלנו מתאימה לקבוצות
כגון תנועות נוער, בתי ספר וארגונים נוספים.
על מנת שנגיע אליכם לערוך את הסדנה, אנא השאירו פרטים.


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!