לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

סדנאות מעניינות לנוער

גיל הנעורים הוא שלב חשוב מאוד בחיים. רבים מזלזלים בבני גיל הנעורים, אך בתור אנשי חינוך אנו מכירים את עולמם העשיר. זהו הגיל שבו הם מגלים תחומי עניין שונים העשויים להתפתח ולהשפיע מאוד על חייהם בתור אנשים בוגרים. זהו גם הגיל שבו עלינו לסייע להם לצמוח ולהתפתח ולהכין אותם יותר טוב לעולם.

לכל נער ונערה תחומי העניין שלהם, הם שונים מאוד אחד מהשני, אך יש להם הרבה דברים במשותף. איננו יכולים להכתיב להם את תחומי העניין, וגם איננו מעוניינים בכך. כל אחד ימצא את תחומי העניין שלו, הדברים שבהם הוא מצטיין. אנו רק צריכים לעודד אותם לחקור ולהתנסות, וללמוד דברים חדשים. אז אמנם איננו יכולים לקבוע להם אם להקדיש את זמנם לפיתוח קריירה בתחום הכדורגל, פעילות חברתית או התעמקות בתחומים מדעיים. אך אנו כן יכולים להעניק להם כלים אוניברסליים בעזרתם יוכלו להגיע להישגים בתחומים שבהם יבחרו. בעצם אנו מדברים על פיתוח מנהיגות.

 

פיתוח מנהיגות

כיום ניתן למצוא סדנאות מעניינות לנוער המתעסקות בדיוק בנקודה הזו – פיתוח מנהיגות. המטרה של הסדנאות היא להעניק לבני הנוער אוסף של כלים מנהיגותיים בהם יוכלו להשתמש בהווה ובעתיד. כל אחד מהם יוכל לבטא את אותן תכונות מנהיגות במשבצת שלו. אלו יכולות להיות סדנאות דיבייט המשפרות את יכולת ההקשבה ותרבות הדיון; בניית מכונת רוב גולדברג המשפרת את החשיבה האסטרטגית ועבודת הצוות; סדנת עמידה מול קהל אשר משפרת את הביטחון ויכולת העברת המסרים ועוד סדנאות מעניינות אחרות.

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  סדנאות מנהיגות לנוער

  ישנן סדנאות שונות המתאימות לבני נוער. כל סדנה עשויה להתנהל בצורה אחרת ולשים פעילות שונה במרכזה, אך בסופו של דבר כל הסדנאות מקדמות בצורה זו או אחרת את תכונות המנהיגות. מנהיגות היא אינה תכונה מולדת, אלא אוסף של תכונות אותן ניתן להקנות לבני הנוער. אך על מנת שזה יצליח חשוב לעשות זאת בצורה מעניינת וחויתית. מסיבה זו ישנן סדנאות שונות התוקפות את הנושא בצורות שונות. האופי החוויתי בעצם יוצר את הסיטואציות בהן בני הנוער צריכים להשתמש בתכונות המנהיגות. כך הם מאמצים אותן ומשתמשים בהן באופן טבעי. למשל הפעילויות בסדנאות עשויות לדרוש שיתוף פעולה, וזו אחת התכונות החשובות ביותר למנהיגים. באמצעות הפעילות בסדנה בני הנוער מבינים את הכוח של שיתוף הפעולה ורואים כיצד נוצרת סינרגיה כאשר כל אחד תורם את יכולותיו האישיות הייחודיות. סדנאות שכאלו הן סדנאות מעצימות מאוד עבור בני הנוער.

  סדנאות שכאלו יכולות להתקיים במסגרת מערכת החינוך הפורמלית, תנועת נוער או כל מסגרת אחרת. בכוחן של הסדנאות לתת מענה לנקודות החולשה של החינוך. מטרת החינוך היא לא רק להעניק ידע אלא גם כלים וערכים – את זה משיגים באמצעות סדנאות והפעלות לבני נוער השמות דגש על פיתוח מנהיגות.

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!