לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

סדנאות לתיכונים וחטיבות ביניים

כאשר הילדים שלנו מגיעים לחטיבות הביניים והתיכונים הם כבר לא ממש ילדים, אבל בהחלט עדיין לא מבוגרים ולכן זקוקים ליד המדריכה והמכוונת יותר מכל. בגילאים אלו לילדים אישיות אינדיווידואלית מפותחת מאוד, עם רצונות משל עצמם, שאיפות וחלומות וגם הרבה מאוד אנרגיות. מאותן האנרגיות והחלומות יכולים לצמוח הרבה מאוד דברים. אך בשביל להפיק מהן תוצאות חיוביות עלינו לחנך את הילדים ולהראות להם את הדרך הנכונה. זה מה שמכין אותם לחיים.

בתי הספר שמים את עיקר הדגש על מקצועות הלימוד וכך רוב זמנם של התלמידים מוקדש ללימודי השפות, המתמטיקה, הלשון, האנגלית, ההיסטוריה, התנ”ך ושאר מקצועות הלימוד הכל כך חשובים. מקצועות הלימוד נותנים לתלמידים כלים חשובים, אפילו אם הילדים אינם מבינים זאת כרגע. אך מקצועות הלימוד, חשובים ככל שיהיו, עדיין אינם מעניקים לילדינו את כל ארגז הכלים שהם צריכים בחיים. כאן בעצם נכנסות לתמונה סדנאות לתיכונים וחטיבות ביניים.

חשוב לנו להשאיר מקום להתפתחות האישית של הילד; לתפיסות העולם שלהם ודרכם המיוחדת. לבדם, אין בכוחם של מקצועות הלימוד לעשות זאת. סדנאות לתיכונים וחטיבות ביניים יכולות לתת לתלמידים אפשרויות בחירה, עוד כישורים שיוכלו לפתח. אך הפעם לא בהכרח בתור תכתיב של משרד החינוך, אלא מתוך בחירה אישית ורצון חופשי.

לכל הסנדאות לבתי הספר

סדנאות הן אינן עוד מקצוע לימוד

סדנאות לתיכונים וחטיבות ביניים הן אינן עוד מקצוע לימוד שלא נכנס לתכנית הלימודים הרגילה. הסדנאות נוגעות לחינוך ערכי; הן יכולות להתמקד בתחום מסוים המעורר עניין אצל הילדים, אך ערכן האמתי צומח מתוך החוויה שהן מציעות לילדים – חוויה המאמנת את הילדים ומטמיעה בהם תכונות אופי חיוביות של מנהיגות והרבה מאוד אמונה עצמית. בעזרת הסדנאות אנו רוצים להצית את הניצוץ הפנימי אצל הילדים ולטעת בהם תחושה של מסוגלות אישית והכוח לחולל שינוי בעולם.

אין הכוונה להעמיס על התלמידים עוד ועוד תכנים עיוניים; הבסיס לסדנאות הוא לימוד באמצעות חוויה. בעזרת שיטת לימוד זו אנו מסוגלים לחזק תכונות חשובות כמו: שיתוף פעולה ועבודת צוות; יכולת הקשבה; יכולת ביטוי אישי; עידוד סובלנות; תחושת מסוגלות אישית; תרבות דיון; חשיבה יצירתית ופתרון בעיות מורכבות ועוד תכונות מנהיגות חשובות אשר יעזרו לתלמידים מרגע זה ואילך.

בעולם של בני הנוער ניתן למצוא גם תופעות שליליות, כמו למשל אלימות או בעיות סמים לא עלינו. הילדים שלנו הם כמו חומר הגלם, בסופו של דבר הוא יקבל את צורתו, אך עלינו לתת לו את הכיוון הנכון וזה מה שעושות הסדנאות וכך הן גם תורמות להפחתת אותן תופעות שליליות.

הרבה מזה מצאנו בסדנאות של חברת שרביט הדרכה, סדנאות אשר נראות כמתאימות בול לצרכים של מערכת החינוך ובאמת מעניקות לנוער את הכלים שיעזרו להם להתמודד עם האתגרים שעוד מחכים להם – בתור תלמידים, בתור חיילים, בתור אזרחים ובתור הורים לעתיד.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!