לרכישת הספר המנהיגות שבך לחצו כאן. קוד קופון "מנהיגותשבך"

  

תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

סדנאות חווייתיות לנוער

אנו ההורים שמחים מאוד כאשר ילדינו חוזרים מבית הספר עם תעודה בעלת ציונים גבוהים. זה ממלא אותנו בסיפוק כאשר אנו רואים כי ילדינו המתבגרים רוכשים ידע בתחומים שונים כמו אנגלית ומתמטיקה. הידע הזה יכול לסייע להם בהמשך החיים ובכך להכין אותם לחייהם הבוגרים. אבל אנו ההורים ואנשי החינוך גם מבינים שאין בכך די. ידע בפני עצמו אינו מספיק וזו רק היבט אחד של תהליך החינוך.

סדנאות לנוער

מה ידע לא פותר?

ציונים גבוהים אינם מספקים לבני הנוער את כל מה שהם צריכים. ישנם דברים אחרים שאנו רוצים להעניק לילדים ואותם קשה ללמד בצורה עיונית. למשל חשוב לנו לגדל ילדים בעלי מודעות וחשיבה עצמאית. מחר הילדים שלנו ילכו לצבא, לאוניברסיטה, וישתלבו בשוק העבודה. אנו רוצים שהם ילכו בדרך הנכונה ויקבלו את הכלים המעצימים. אנו רוצים שהם יגדלו בחברה בטוחה ונעימה, מקום שבו ישנה קבלת האחר והשונה, מקום נקי מאלימות. אך השאלה הנשאלת היא כיצד אנו יכולים להעניק זאת לבני הנוער? כיצד נרחיק אותם מאלימות, כיצד נגרום להם להאמין בעצמם ולגלות עצמאות מחשבתית, כיצד נגרום להם להיות המנהיגים של המחר?

סדנאות ופעילויות ODT

שיעורי האנגלית או הגאומטריה אינם יכולים לסייע לנו להשיג את המטרות הללו. לכן ישנו צורך במסלול חינוכי נוסף אשר יעשה שימוש בשיטות חינוך יצירתיות על מנת להשיג את המטרות הנ“ל. לא רק שאיננו יכולים להשיג את אותן המטרות באמצעות שיטות הלימוד הסטנדרטיות, יש גם גבול לכמה אנו יכולים להעמיס על בני הנוער. את התשובות לכך אנו יכולים למצוא באמצעות סדנאות ופעילויות ODT. אלו נוקטות בגישה חינוכית קצת אחרת – שיטה חינוכית שהיא מהנה, יעילה ואולי גם היחידה שיכולה להעניק חינוך ערכי ולהשיג את המטרות הנ“ל.

עלינו לשלב בחינוך הילדים פעילויות גיבוש ויש בהן הרבה יותר מן הנראה לעין. למשל סדנאות הגיבוש מאפשרות להפיג מתחים, לחזק קשרים חברתיים, לאפשר לקבל את האחר וללמוד הרבה על שיתוף פעולה בצורה הנובעת מתוך החוויה. לא במקרה כל מסגרת חינוכית מתחילה את השנה בפעילויות גיבוש, זוהי הצורה הטובה ביותר להכין את התלמידים לאתגרים של שנת הלימודים.

>> לקריאה נוספת אודות סדנת רוב גולדברג >>

באמצעות פעילויות ה ODT אנו יכולים להעניק לבני הנוער הרבה יותר מפעילות גיבוש, זוהי הדרך להעניק לתלמידים חינוך ערכי ובעיקר חינוך למנהיגות. עלינו להכיר במוגבלות היכולות של הלימודים העיוניים ולמצוא את הדרכים להעניק לבני הנוער את ארגז הכלים המעצים שהם זקוקים לו. סדנאות חווייתיות לנוער מאפשרות לנו להשיג זאת. כך אנו יכולים לבנות פעילויות בהן בני הנוער מפתחים את יכולת ההקשבה לזולת, החשיבה העצמאית, החשיבה מחוץ לקופסה ושיתוף פעולה לצורך השגת מטרות תכונות מנהיגותיות חשובות. בסדנאות אלו בני הנוער עסוקים בפעילות חווייתית ותוך כדי כך הם מגלים את תכונות המנהיגות ומפתחים אותן תוך כדי משחקים והפעלות. בסופו של דבר תכונות אלו נטמעות בהם.


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!