לרכישת הספר המנהיגות שבך לחצו כאן. קוד קופון "מנהיגותשבך"

  

תפריט צרו קשר התקשר ווצאפ
אנגלית \ English פייסבוק יוטיוב התקשר 03-902-5553 03-902-5553
תמונת עמוד

סדנאות גיבוש לנוער

סדנאות גיבוש לנוער הן דבר חשוב מאוד גם ברמת הפרט וגם ברמה הקבוצתית. הסדנאות מאפשרות לכל אחד לפתח את הכישורים החברתיים, להכיר את חברי הקבוצה ולגלות כישורי מנהיגות אשר יעזרו לו באופן אישי. אך מצד שני הפעילות מחזקת גם את הקבוצה ומעניקה לה יותר כוח. מסיבה זו סדנאות גיבוש וימי גיבוש נערכות בדרך כלל בתחילת שנת הלימודים בבית הספר, או בתחילת שנת הפעילות בתנועת הנוער.

סדנאות גיבוש לנוער הן חשובות מאוד בבתי הספר. בני הנוער מבלים שעות רבות במערכת החינוך. זוהי תקופה של אתגרים רבים עבורם, גם לאור השינויים שהם עוברים בתור מתבגרים וכל התהליכים החברתיים הקשורים לכך, וגם לאור האתגרים של הלימודים עצמם. על מנת לעבור זאת בהצלחה אנו חייבים להפוך את סביבת הלימודים לסביבה חמה ותומכת – מקום שבו כולם ירגישו בנוח ויוכלו להתפתח בצורתם האינדיבידואלית.

>> סדנאות גיבוש גם לילדים >>

ללא סדנאות גיבוש לנוער הסביבה עלולה להפוך לקרה ומנוכרת, ולצערנו הרב אפילו אלימה. זהו כדור שלג מתגלגל שנרצה לעצור לפני שהוא מתחיל להתהוות. פעילויות הגיבוש מאפשרות לחמם את האווירה, במובן החיובי של המילה. לגרום לכולם לקשור קשרים חברתיים ולבנות מסגרת בה מקבלים את השונה.

אם חשבתם שפעילות גיבוש היא לא יותר מיום כיף עבור התלמידים, זוהי טעות. ימי הגיבוש והסדנאות כוללים פעילויות אשר תוכננו על ידי אנשי חינוך ויש בהן מחשבה רבה. אלו הן אכן פעילויות מהנות, וזה חשוב, אך מאחורי כולן ישנם ערכים חינוכים ודגש על תכונות מנהיגות.

פיתוח מנהיגות באמצעות סדנאות גיבוש

כפי שאמרנו, הדגש והערך האמתי בפעילויות הגיבוש הוא פיתוח תכונות המנהיגות. לפעמים התפיסה שלנו לגבי מנהיג היא מוטעית לחלוטין ואיננו מבינים שכל אחד יכול להיות מנהיג. אנו מזהים את המושג מנהיגות עם מוקדי כוח ומקבלי החלטות, אך ההגדרה של מנהיג אינה נובעת מתוך כוח, אלא מתוך השראה. המנהיג האמתי הוא אינו זה שבתוקף תפקידו יכול לחלק הוראות. המנהיג האמתי הוא זה אשר יודע להקשיב לזולת, לזהות את הצרכים הרגשיים של האחר ולגרום לאנשים להתלכד מאחורי רעיונות ולעבוד יחדיו. המנהיגות יכולה להתבטא בכל יוזמה חיובית של מעשה למען הזולת או בתחומים השונים שבני הנוער עוסקים בהם. סדנאות גיבוש מפתחות את תכונות האופי הללו. תכונות אלו באות לידי ביטוי בכל תחום עיסוק של בני הנוער. זה מתחיל כבר עכשיו בבית הספר, במהלך שנת הלימודים וזה ממשיך איתם בהמשך החיים.

סדנאות גיבוש המפתחות מנהיגות תורמות גם לפרט וגם לחברה. הן מעצימות את בני הנוער, מלמדות אותם להאמין ביכולות האישיות שלהם. הן מעניקות להם ביטחון לחשוב אחרת ואפילו לצאת נגד דפוסי מחשבה מקובלים. זוהי הדרך הבטוחה להתפתחות שלנו בתור חברה. זה אולי נשמע קצת דרמטי, אך זוהי האמת – פיתוח המנהיגות מאפשר להכין את בני הנוער לאתגרי העתיד.


התקשרו עכשיו 03-902-5553
 ווצאפ
רוצים שנחזור אליכם?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!