לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

מהי מנהיגות נוער

למרות שזה עשוי להישמע כמו קלישאה – החינוך הוא העתיד. הילדים של היום הם המנהיגים של מחר. הם אלו אשר יתמודד עם אתגרים אישיים, חברתיים, קהילתיים, לאומים ואפילו אוניברסליים. אנו חיים בעולם משתנה ואיננו יכולים לצפות את המחר. לכן עלינו למצוא את הדרך להעניק לאנשי המחר (הנוער של היום) את הכלים שיאפשרו להם להתמודד עם כל אתגר. כלומר למרות שאיננו יכולים לחזות את האתגר עלינו למצוא את הכלים בעזרתם הם יתמודדו זוהי בעצם המטרה של החינוך. איננו מדברים רק על ידע כמו זה של מקצועות הלימוד – אנו מדברים על פיתוח מנהיגות.

תמונה
נושאי הסדנה
המטרות שלנו

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

  "פיתוח מנהיגות נוער היא הצורה שלנו להכין את בני הנוער לאתגרי המחר."

  מהי מנהיגות

  ההגדרה המקובלת של מנהיגות מתייחסת אל היכולת להוביל אנשים אחרים ולגרום להם לפעול למען מטרה משותפת ללא הפעלת סמכות. לדוגמה כאשר בני נוער מחליטים להצטרף למסגרת הפועלת למען שמירה על הסביבה, למרות שאף אחד לא הכריח אותם – זוהי תוצאה של מנהיגות. מישהו או קבוצה כלשהי הצליחה לגרום להם להאמין ברעיון ולפעול למענו. הם אינם מחפשים שכר ותמורה, אלא רק הולכים אחר הרעיון שהם מאמינים בו.

  פיתוח מנהיגות נוער לא נועד לנטוע בראשם של בני הנוער רעיון זה או אחר. ההפך הוא הנכון. המטרה של פיתוח מנהיגות היא לעודד את המחשבה האינידיבידואלית ואפילו לצאת נגד דפוסי מחשבה מקובלים. אנו רוצים לתת לבני הנוער את הכלים שיאפשרו להם להוביל אחרים, עכשיו וגם בעתיד.

  פיתוח מנהיגות נוער

  בשביל להפוך את בני הנוער למנהיגים אנו קודם כל צריכם ללמד אותם להכיר ביכולת האישית שלהם לשנות ולהוביל. בני האדם הם יצור חברתי ולא תמיד קל לנו להציג דעה חדשה או נקודת מבט שאינה מקובלת. לכן אנו צריכים לעודד את בני הנוער לחשוב באופן עצמאי ולגרום להם להבין שמותר לחשוב אחרת, שמותר ללכת נגד התלם. יציאה נגד דפוסי מחשבה מקובלים היא הדרך לחולל שינוי.

  אך לא מספיק להאמין ברעיון, צריך גם לגרום לאחרים להאמין ברעיון. ולצורך כך יש צורך בחבילה של תכונות הבונות את המנהיג. למשל המנהיג צריך לדעת כיצד להקשיב לזולת וכיצד לדבר עם הזולת. המנהיג גם לא יכול לעשות הכל בעצמו ולכן הוא צריך לדעת לשתף פעולה. המנהיג צריך ללמוד לראות את הערך שיש לכל אחד, את הערך שיש ביכולות השונות. וכל היכולות הללו הן תכונות אותן ניתן לאמן ולפתח.

  עלינו להשקיע בפיתוח מנהיגות נוער. כלומר להעניק לבני הנוער את אותו ארגז כלים שיהפוך אותם למנהיגים. בעבר לא הייתה מודעות גדולה לנושא, אך היום ישנו מחקר רב ואנשי חינוך רבים עוסקים בנושא. באמצעות סדנאות חווייתיות ופעילויות שונות אנו יכולים לפתח בקרב בני הנוער את אותן תכונות חשובות אשר יכינו אותם לעתיד. לפתח את התכונות החשובות שיהפכו אותם לאנשים מוצלחים ויסייעו לבנות חברה בעלת חוסן.

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!