לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

להחזיר את התוכן לדיון הציבורי באמצעות סדנאות דיבייט

אנחנו נמצאים בתקופה בה הרשתות החברתיות נותנות את הטון. הכל מתנהל במהירות, ומתוך ניסיון למשוך את תשומת הלב שלנו תוך כדי שימוש במינימום מילים. תופעה זו גוררת איתה גם שטחיות השואבת את כולנו. הדיון הענייני הולך ונעלם, והוא מתחלף בתחרויות של מי צועק יותר חזק. האם פעילויות דיבייט בבתי הספר יכולות להחזיר למרכז הבמה את הדיון הענייני?

נראה שהשיח הציבורי המאופיין בחוסר הקשבה, חוסר כבוד לזולת וטיעונים דמגוגים הפך לתופעה עולמית. זה מתחיל מהתקשורת ומחלחל לכל פרט בחברה. כל סוגיה הופכת להיות טעונה ברגשות ומלווה בצעקות, ואלו מונעת מאיתנו לבדוק את העובדות ולאמץ דעות המבוססות על ערכים ותפיסות עולם.

ומעבר לחוסר הנעימות בשיח הנמוך, נשאלת השאלה כיצד זה ישפיע על החברה שלנו. האם נוכל לקבל את ההחלטות הנכונות בחיי הפרט ובחיי החברה, או שניגרר אחר דמגוגיות ומניפולציות המחלקות את העולם לשחור ולבן? לאן תיגרר החברה שלנו אם נמשיך ללכת בכיוון הזה?

תמונה
נושאי הסדנה
המטרות שלנו

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

  הכל מתחיל בחינוך

  אם נסתכל על מטרת העל של מערכת החינוך, נבין כי המטרה היא לא ללמד אנגלית או מתמטיקה. אלו הם רק כלים להשגת המטרה. אך המטרה האמתית היא לתת לילדים ולבני הנוער את הכלים להשתלב בחברה של המחר, להגשים את עצמם ברמה האישית וגם להגיע להישגים בתור חברה. ולכן איננו יכולים להיות אדישים למתרחש, עלינו לוודא כי אנו מעניקים לילדינו את הכלים הנכונים. הכלים בעזרתם יוכלו להביע את דעתם, אך גם להיות קשובים לדעות של אחרים. עלינו ללמד את הדור הצעיר כיצד לנתח את הדברים לעומקם ולראות דברים מפרספקטיבות שונות. איננו צריכים להגיד להם מהי האמת או איזה צד עליהם לתפוס, אך עלינו להעניק להם את הכלים לנתח, לחשוב ולהתבטא.

  אילו כלים עומדים לרשות מערכת החינוך?

  האתגר האמתי של מערכת החינוך הוא כיצד להטמיע את אותם דפוסים ערכיים בקרב הנוער. כיצד לגרום לתרגל ולאמן את היכולת לחשוב בצורה ביקורתית, לראות דברים מזוויות שונות ולנהל שיח בוגר וענייני על סוגיות שונות.

  התשובה ככל הנראה אינה בספרי הלימוד, אנו זקוקים לתהליך של לימוד באמצעות חוויה. אנו צריכים לבנות חוויה מעניינת ואטרקטיבית, הסוחפת את התלמידים, ומאפשרת להם לפתח את כל אותם הכישורים. וזאת תוך שמירת החופש שלהם להחזיק בדעה עצמאית.

  אחת הצורות האפקטיביות ביותר שעומדות לרשותנו היא באמצעות פעילויות המכוונות בדיוק לנקודות האלו. למשל אנו יכולים למצוא זאת בסדנאות הדיבייט של שרביט מנהיגות. סדנאות אלו יכולות לתת מענה בדיוק לכל אותן הנקודות אותן הזכרנו.

  הקונספט של סדנאות דיבייט הוא התדיינות בין קבוצות על גבי נושא מסוים. נציגי כל קבוצה צריכים לנתח את הנושא ולהעלות טיעונים בעדו או נגדו. הנושא לא חייב לייצג את דעותיהם האישיות של התלמידים, הדגש המרכזי הוא לעודד אותם לחשוב לעומק ולראות את הנושא בפרספקטיבות שונות. וזאת לצד פיתוח היכולות להקשיב לזולת, להציג טיעונים מנומקים ולנהל דיון ענייני.

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!