לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

לדאוג גם למורים במערכת החינוך

מידי יום ילדינו הולכים לבתי הספר. ושם הם לומדים את מקצועות הלימוד, ועוד מבחר תכנים אשר נועדו לתת להם את הכלים לצורך ההתמודדות עם כל אתגרי החיים שיבואו בהמשך הדרך.

ועל מנת להעניק לילדינו את כל הכלים להשתלב בעולם, מערכת החינוך תמיד צריכה להתעדכן ולבחור בקפידה את תכני הלימוד. אך במקביל ישנם אתגרים נוספים הצצים בבתי הספר, וגם הם דורשים פתרון, כמו למשל אלימות במערכת החינוך או שחיקה של מורים. צוותי ההוראה הם אלו אשר צריכים להוציא אל הפועל כל מדיניות, והם אלו העומדים בחזית בכל הנוגע לחינוך הילדים.

במילים אחרות, למרות שעיקר תשומת הלב נתונה לצרכים של התלמידים, אסור לנו לשכוח את מורי בית הספר והצוותים החינוכיים. הם אלו האחראים על חינוך ילדינו, והם אלו המתמודדים עם כל האתגרים  של מערכת החינוך.

המורים בראש המערכת

על מנת להתמודד עם כל האתגרים, יש להשקיע הרבה בהכשרת המורים. ויש לתת להם את כל הכלים לצורך התמודדות עם האתגרים. ולכן זהו גם תחום שיש להשקיע בו.

משימת החינוך של הילדים היא משימה מורכבת. ולכן בראש ובראשונה על המורים לעבוד כצוות מגובש. עלינו להילחם בשחיקת המורים, לגבש את צוותי ההוראה ולדאוג למוטיבציה שלהם.

איננו יכולים להתחיל את שנת הלימודים ללא פעולות גיבוש, ועלינו להמשיך לתת מענה שוטף לצרכים של המורים לכל אורכה של שנת הלימודים. ועל מנת להפוך את הסיסמאות למעשים ותכניות פעולה אופרטיביות, עלינו למצוא את הפעילויות המתאימות. ואת התשובה אנו יכולים למצוא בסדנאות ODT, כמו אלו המקיימת חברת שרביט הדרכה.

סדנאות ODT למורים

באמצעות סדנאות ODT ניתן לחזק את צוותי ההוראה. בעזרת סדנאות אלו ניתן לעבוד על גיבוש, חיזוק עבודת הצוות והתקשורת הבין-אישית. וכך למעשה להכין את התשתיות הדרושות עבור שנת לימודים מוצלחת.

סדנאות ODT מתייחסות לקונספט של לימוד באמצעות חוויה. זהו אינו התרגום המילולי של outdoor training’‘, אך זוהי המשמעות הנגזרת של פעילות מחוץ לכיתות הלימוד. כלומר אלו הן לא סדנאות עיוניות, אלא סדנאות המשנות את האווירה וכוללות פעילויות מהנות. ומתוך השתתפות פעילה בחוויה, ניתן לחזק את הגיבוש ולהשיג מטרות שונות המחזקות את צוותי ההוראה.

הגיבוש וחיזוק שיתוף הפעולה הם יתרונות מרכזיים בסדנאות ODT. הסדנאות כוללות משימות קבוצתיות המביאות את המשתתפים לעבוד יחדיו ולשתף פעולה על מנת להצליח במשימה הנושאת אופי משחקי.

אך גיבוש וחיזוק שיתוף פעולה הם לא הכל. ניתן להשיג מטרות שונות באמצעות סדנאות ODT. בהתאם לאופי הסדנה והמטרות שהוגדרו, ניתן להעניק למורים כלים מעצימים התורמים להם בצורות שונות – גם בחייהם המקצועיים וגם בחייהם האישיים. למשל ניתן לחזק את יכולות החשיבה מחוץ לקופסה ופיתוח האסטרטגיה, ועוד מטרות שונות.

חברת שרביט הדרכה מרבה לעבוד עם סדנאות ODT מסוגים שונים. החברה משתמשת בכלי זה גם עבור ילדים ובני נוער, וגם עבור מבוגרים. מודל זה זוכה להצלחה רבה.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!