לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

סדנת פיתוח חשיבה יצירתית

  רוצים שנחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד? מלאו את הפרטים!

  חץ

  03-902-5553

  הצורך בחינוך לחשיבה יצירתית

  בעולם מורכב – עולם של שינויים תכופים, של כמויות מידע וידע אדירות ומשתנות, עולם שבו נדרשים חדשנות וגמישות, עולם גלובלי בו האדם היחיד יכול להיות מעורב הרבה יותר במה שקורה לו וסביבו, ובעידן בו התחרות הכלכלית מוכרעת על ידי החידוש וההמצאה – נדרשות מהאזרחים יכולות של חשיבה יצירתית. נדרשת חשיבה יצירתית כדי להצליח, להיות ולהרגיש בעל ערך ברמה האישית והחברתית.

  היכולת ליצור דברים ורעיונות חדשים ולהוציאם אל הפועל, היכולת לשפר, לתכנן לפתור בעיות לשנות ולהשתנות תעזור לתלמיד להשתלב בחברה בהצלחה ומתוך תחושת מסוגלות רבה יותר.

  האדם היצירתי: חשיבה יצירתית אינה מתת גאונים ו"מיוחדים" בלבד. אצל רבים קיימת תפיסה כאילו האנשים היצירתיים משוגעים או מוזרים ולכן, לא כל אחד יכול ורוצה להיות יצירתי. תפיסה זו הוכחה כמוטעית במחקרים רבים ונמצא שגם אנשים "רגילים" יכולים להיות יצירתיים. ביטוי היצירתיות יכול להיות מעו?דד או מדו?כא על ידי הסביבה החיצונית או הפנימית של האדם.

  ניתן לטפח ולפתח את החשיבה היצירתית על ידי יצירת אקלים חופשי מביקורת ושיפוטיות (לפחות בחלק מהזמן), אקלים משרה אמון ומעודד יצירתיות. כמו כן, לימוד ות?רגול של כלים, מיומנויות ותהליכים של חשיבה יצירתית יכולים להעצים ולייעל אותה.

  עם מה תצאו מהסדנה:

  • טיפוח ועידוד החשיבה היצירתית
  • חשיבה מחוץ לקופסה
  • דרכי התמודדות עם אתגרים שונים

  איך הקורס מתנהל?

  הקורס מורכב מ4 מפגשים שכל מפגש שעתיים אקדמיות בכיתה, יש צורך במקרן. הנושאים העיקריים שנעבור עליהם בקורס: 

  • מהי חשיבה יצירתית – במפגש זה התלמידים יכירו את המושג תוך פעילות חווייתית ויבינו מדוע הוא חשוב ויכול לסייע לנו ביומיום ובמיוחד למנהיגים.
  • חשיבה יצירתית בתחומי החיים השונים – סקירה קצרה של תחומי חיים שונים בהם יצירתיות באה לידי ביטוי, למשל בתחום השיווק והפרסום.
  • פיתוח חשיבה יצירתית – חשיבה יצירתית היא יכולת נרכשת הניתנת לפיתוח באמצעות עבודה קשה, לכן המשתתפים יקבלו כלים לפיתוח החשיבה היצירתית שלהם תוך השתתפות במשחקי אלתור ואימפרוביזציה.
  • התנסות בחשיבה יצירתית – פעילויות שונות המאתגרות ומפתחות את החשיבה היצירתית של התלמידים

  המלצות על הסדנאות שלנו

  שאלות ותשובות

  מי אנחנו

  אנו ב”שרביט” מאמינים שהילדים והנוער של היום הם המנהיגים של המחר, לכן יש לפתח את יכולות המנהיגות של דור העתיד על ידי העברת ה"שרביט" לכל תלמיד ותלמידה, תוך לקיחת אחריות ופיתוח יכולות המנהיגות והעצמאות של כל אחד מהחניכים.
  לכן אנו פועלים בשיטת 10%-80%-10%:

  אנו, חברת "שרביט" מאמינים כי מנהיגות והצלחה שלובים זה בזה! כלומר, לא קיימת הצלחה אמיתית ללא מנהיגות ולהיפך. שמנו לנו למטרה להגיע לכמה שיותר ילדים במערכת החינוך ולהנחיל בהם את המנהיגות. אנו עושים זאת בכדי להעניק לילדים כלים להתמודדות עם אתגרי המאה ה-21 ובכדי שהילדים יהיו מאושרים, שמחים ומצליחים, גם עכשיו וגם בבגרותם.

  אנו מבינים כי אישיות האדם מתעצבת בגיל מוקדם ועל כן החלטנו להתמקד בילדים ונוער. במסגרת התוכניות השונות, המשתתפים יעברו תהליך ארוך וחווייתי. בתהליך, המשתתפים ילמדו להכיר את עצמם ואת החזקות שלהם תוך התנסות ממשית בסיטואציות השונות.

  חברת שרביט רוצה ליצור שינוי חיובי משמעותי לאורך זמן. מחקרים מציגים כי למידה באופן חווייתי מאפשרת זכירה טובה ואיכותית יותר. על כן, הפעילויות השונות מתבצעות דרך חוויה ומשחק. הפעילויות מתרחשות בתוך ומחוץ לכיתה תוך שילוב של תכנים עיוניים, מעשיים וחווייתיים.

  סדנאות נוספות

  סדנת מנהיגות בעץ
  פיתוח מיומנויות ויכולות באמצעות משחקי חשיבה משחקי חשיבה יכולים לעזור לילדים לפתח מיומנויות רבות, כולל פתרון בעיות, יצירתיות וחשיבה אסטרטגית. הם יכולים גם לעזור להגביר את המיקוד והקשב שלהם. בנוסף, הם יכולים לעזור לילדים להיות נוחים עם לקיחת סיכונים, כשהם...
  מנהיגות בספורט
  ODT – מגוון פעילויות ייחודיות מאתגרות ומקוריות בשילוב חוויה, כיף ולימוד!
  ODT – סדנאות גיבוש בשטח (Out Door Training) מה זה ODT? הרבה מאוד סדנאות חינוכיות המיועדות לילדים, בני נוער ואפילו מבוגרים מתקיימות במתכונת ODT. מה פירוש המושג ODT, למה זה חשוב, מה עושים בסדנאות ODT ומה ניתן להשיג מהן? למעשה...
  דיבייט
  מה זה דיבייט? דיבייט (Debate) הוא הוא למעשה סוג של דיון המתנהל מול קהל. מטרת הדיבייטים היא אינה לקבל הכרעה אלא לעודד תרבות דיון בריאה ולשפר את היכולות האישיות של משתתפי הדיבייט; למשל הדיבייט מלמד את המשתתפים איך לעמוד מול...
  רוב גולדברג
  סדנת מנהיגות -מכונת רוב גולדברג
  סדנת מנהיגות חדשנית – להגדלת יכולות התכנון ושיתוף הפעולה – תחושת המסוגלות וההצלחה מובטחת כבר בתום הסדנה. כך נולד מנהיג הסדנה מקנה למשתתפים מיומנות ושיטות להתחבר למשאב הפרטי של כל אחד ואחת – משאב המנהיג !  בסדנה יקבלו המשתתפים פוקוס...

  המלצות

  message השאירו פרטים 03-902-5553
  השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

   ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
   רוצים שנחזור אליכם?

    מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!