לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

הפעלות לקייטנות

בתקופת החופש, כמו חופשת הפסח או החופש הגדול, ההורים מחפשים אחר מסגרות לילדים וקייטנות נותנות את התשובה. המסגרות לילדים מעסיקות את הילדים ומאפשרות להורים להמשיך בעבודתם בעוד הילדים שומרים על מסגרת למרות שהם בחופשה. הקייטנות השונות מספקות לילדים מגוון הפעלות המבדרות ומעסיקות אותם. ישנן קייטנות כלליות העוסקות במגוון פעילויות ומשלבות קצת מהכול וישנן קייטנות המתרכזות סביב נושא מסוים וזוהי עיקר הפעילות בו. אך בעוד ההורים, או לפחות חלקם, רואים בקייטנות פתרון תעסוקה לילדים, אנו מציעים גישה אחרת. הקייטנות הן גם הזדמנות נהדרת להעביר תכנים חשובים, תכנים אשר הם בעצם כלים לחיים ומבלי לפגוע בהנאה שהילדים מפיקים מהקייטנה. אז איך בעצם עושים זאת?

קראו על קייטנות שרביט

הפעלות בעלות ערך

הקייטנות הן הזדמנות להעניק לילדים כלים חשובים, כלים שמערכת החינוך הפורמלית לא תמיד מצליחה להקדיש להן את הזמן הדרוש. איננו מדברים על העברת תכנים עיוניים, אלא על פעילויות מרתקות המתקיימות במקרים רבים במתכונת של ODT. זהו לימוד באמצעות חוויה ובעזרתו הילדים המבלים בקייטנה יכולים לזכות בתכנים מעשירים ובעלי חשיבות עצומה לחיים, גם בהווה בו הם תלמידים במערכת החינוך וגם בעתיד בו הם אזרחים המשתלבים בחברה ובמשק.

בעזרת הפעלות לקייטנות אנו יכולים להעניק כלים חשובים לילדים. אנו יכולים לשלב פעילויות המעודדות את החשיבה היצירתית והחשיבה מחוץ לקופסה, את עבודת הצוות ושיתוף הפעולה, את כישורי המנהיגות, את תרבות הדיון, את כישורי העמידה מול קהל ועוד כלים חשובים אשר יעזרו לילדים בכל תחומי חייהם.

סוגי הפעלות לקייטנות

את הערכים והכלים שהזכרנו אנו יכולים להעניק לילדי הקייטנה באמצעות הפעלות שונות, הפעלות אותן יש לבנות בהתאם לשכבת הגיל והמטרות שאנו רוצים להשיג. למשל אחת ההפעלות יכולה לביות מכונת רב גולדברג. מכונה זו היא בעצם מערכת מסובכת ומורכבת הכוללת חלקים רבים ושלבים רבים אשר בסופו של דבר נועדו להשיג פעולה פשוטה. ההתנסות בהרכבת המכונה היא התנסות משעשעת ומהנה עבור הילדים, אך במקביל אנו משיגים ערך חינוכי. התלמידים הנהנים מתהליך הרכבת המכונה מפתחים את היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסה, לומדים על עבודת צוות ומשפרים את כישוריהם החברתיים. דוגמה אחרת יכולה להיות פעילות דיבייט, פעילות שבה הילדים מתחלקים לשתי קבוצות המציגות עמדה שונה כלפי נושא נתון. באמצעות פעילות זו הילדים לומדים להציג טיעונים לוגיים משכנעים, לדבר בפני קהל ולנהל תרבות דיון פוריה.

אנו בחברת שרביט הדרכה מתמחים בהדרכות לתלמידים במערכת החינוך ואנו אוהבים גם לשים את הדגש על לימוד באמצעות חוויה, שיטת לימוד שהוכיחה את עצמה במחקרים רבים. אנו ממתמחים בבניית הרצאות וסדנאות שונות אשר יכולות להשתלב בתור הפעלות לקייטנות המשלבות הנאה, פעילות חברתית וגם חינוך ערכי וקבלת כלים חשובים לחיים.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!