לוגו שרביט
menu phone menu
close
instagram פייסבוק יוטיוב
close
אנגלית \ English
תמונת עמוד

גיבוש צוות מכוון מטרה

אנו חיים בתקופה המקדשת את האינדיבידואל. נראה שזוהי דרכו הטבעית של העולם, ולא באנו לנסות לשנות את הדברים הללו או להיכנס אל הדיון הפילוסופי. אך מנוקדת המבט העסקית, נראה שברור כי ישנו צורך לאזן בין הצורך האישי בהגשמה עצמית, לבין הצרכים הארגוניים.

נסביר זאת במילים פשוטות. גם אם באופן טבעי אדם מגיע לעבודה בארגון מתוך רצון לממש את הצרכים האישיים שלו, אנו עדיין רוצים לרתום אותו לטובת המטרה הכללית. אמביציה אישית היא דבר חיובי, כל עוד היא לא באה לידי ביטוי בהכשלת אחרים והכשלת עבודת הצוות.

ארגונים רבים מתמודדים עם האתגרים הללו. אולי לא כולם יסכימו לנקודת מבט זו. אחרים יסתכלו על זה בפרספקטיבה פשוטה יותר של חיכוכים אישיים ומתיחויות הפוגעות בשיתוף הפעולה ופריון העבודה.

כך או כך, בוודאי יסכימו המנהלים כי במסגרת הפעילויות הניהוליות יש להשקיע גם בגיבוש העובדים. לא רק שתרצו לחזק את ההזדהות האישית עם מטרות הארגון, תרצו גם לחזק את השתייכותם לקבוצה ולשפר את מערכות היחסים האישיות בין העובדים.

שלא תתבלבלו לרגע, אלו הם דברים קריטיים להצלחה הכלכלית של הארגון. חוסר שיתוף פעולה וחיכוכים בין עובדים פוגעים בכל אספקט של הארגון. הם פוגעים במוטיבציה של העובדים, פוגעים ביצירתיות, פוגעים במיתוג וגורמים לבזבוז משאבים.

ישנו ערך רב לגיבוש עובדים, וארגונים מוכנים להשקיע בכך משאבים רבים. אך הם מצפים לתמורה. המנהלים אינם מעוניינים בסתם יום כיף שאין בו דגש על פעילות קבוצתית. המנהלים מבינים כי גם אם כל העובדים שלכם נמצאים יחדיו באיזה מופע בידור, זה עדיין לא מספיק בשביל יצירת הגיבוש.

על מנת לגבש את העובדים יש לתכנן יום גיבוש המקרב בין האנשים באמצעות פעילויות קבוצתיות. הדבר דורש מחשבה ותכנון. מצד אחד חשוב שכולם ייהנו וישתתפו, ומצד שני נרצה למנף את הפעילות לחיזוק הגיבוש הקבוצתי.

פעילות גיבוש המבוססת על סדנאות בישול

לאחר שהגדרנו את הבעיה, הגיע הזמן למצוא פתרונות של ממש. ואנו מצאנו את הפתרון בסדנאות הבישול של חברת שרביט הדרכה. אלו הן סדנאות בישול אשר תוכננו בתור פעילות גיבוש. הן מהנות ואטרקטיביות, אך אינן מפספסות את המטרה המרכזית שהיא גיבוש העובדים. סדנאות הבישול מעניקות פתרון מעולה מכיוון שבאמת כולם יכולים ליהנות מהן. גם כאשר העובדים שלכם הם קהל שונה ומגוון, זוהי אחת הפעילויות שבאמת יכולה לחבר את כולם.

הקונספט מבוסס על טרנד הבישולים ותכניות הטלוויזיה. העובדים יתמודד עם משימת בישול קבוצתית, בעלת מאפיינים של תכנית ריאלטי. הסדנה אינה מעמידה למבחן את כישורי הבישול, וגם אינה מנסה להקנות כישורי בישול. הסדנה באה על מנת לתרגל ולחזק את עבודת הצוות, תנאי הכרחי לצורך הצלחה במשימה. וצוות העובדים שהצליח לעבוד יחדיו, זוכה בסופו של דבר בארוחה טעימה.

סדנת בישול מנתקת את העובדים מפעילות המשרד, ומאפשרת להם להתנסות בעבודת צוות המנותקת מהקונטקסט המשרדי. אך בכך היא דווקא הופכת את שיתוף הפעולה ליותר טבעי, וזה יורגש כאשר יחזרו לעבודה.

message השאירו פרטים 03-902-5553
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

    ווצאפ כתבו לנו בווצאפ
    רוצים שנחזור אליכם?

      מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!